10.5 C
Tirana, AL
Sunday, December 5, 2021

A i ka larguar Covid-i beqarët nga seksi?

Tetëdhjetë për qind e meshkujve amerikanë thonë se seksi është më pak i rëndësishëm për ta tani sesa ishte përpara pandemisë. Çfarë po ndodh? Sindroma...

Kosova e ftuar në Samitin e Demokracisë të udhëhequr nga SHBA

Pas një jave spekulimesh, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani konfirmoi se Kosova dhe Serbia ishin të ftuara në Samitin e ardhshëm për Demokraci. Të hënën...

Të evakuuarit afganë shijojnë Shqipërinë, por sytë i kanë drejtuar Kanadasë

Një mësues afgan e quan Shqipërinë një "parajsë" ndërsa një ish-zyrtar i qeverisë afgane nuk mjafton me "lirinë" që ekziston në vendin e vogël...

Hungaria ngrin çmimin e karburantit

Qeveria do të rregullojë çmimin e benzinës dhe naftës me 95 oktane në 1,34 euro për litër, njoftoi të enjten (11 nëntor) ministri përgjegjës...

Djali i Gaddafit në garë për zgjedhjet presidenciale në Libi

Djali i ish-diktatorit libian Muammar Gaddafi u shfaq dje për herë të parë pas gati një dekadë për t'u regjistruar si kandidat presidencial për...

Gjendet trupi i gazetarit italian të zhdukur prej gjysëm shekulli. Dyshohet...

Gjysmë shekulli pasi gazetari investigativ Mauro de Mauro u zhduk në Siçili, zbulimi i një trupi në një shpellë ka ngjallur shpresa të reja...

COP26: Arrihet marrëveshja e re globale për klimën në Glasgou

Pakti i Klimës së Glasgout është marrëveshja e parë klimatike që planifikon në mënyrë të hollësishme reduktimin e qymyrit, karburantin më të keq fosil...

Kryeministri holandez Rutte viziton Tiranën dhe Shkupin: Thelbësore për të zgjidhur...

Kryeministri i Holandës Mark Rutte vizitoi Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke përcjellë mesazhe mbështetje për përmbajtjen e Konferencave të para ndërqeveritare me të...

Air Albania dhe Fakulteti i Ekonomisë UT, marrëveshje bashkëpunimi me fokus...

Fakulteti i Ekonomisë në Universitetin e Tiranës është një nga strukturat akademike e njohur për bashkëpunimin me bizneset në Shqipëri në përfitim të afrimit...

Bjellorusia kërcënon, ndërkohë nën akuza të forta përgjegjësie “mbi destabilizimin” në...

Shtetet e Bashkuara dhe delegacionet evropiane në Këshillin e Sigurimit të OKB-së kanë kërkuar veprim lidhur me sjelljen e Bjellorusisë në kufirin e saj...

Pasiguria e viruseve, çmimet e energjisë kërcënojnë rimëkëmbjen e BE-së dhe...

Ekonomia e Evropës po rimëkëmbet nga recesioni pandemik më shpejt se sa pritej, thotë një parashikim i BE-së të enjten, por përballet me pasigurinë...

Dua Lipa në mbrëmjen Gala të Këshillit Atlantatik “Qëndroj para jush...

“Unë vij nga një vend për të cilin shumica prej jush do të keni dëgjuar, por ndoshta jo në mënyrën që do ta përshkruaj....

Bota krijoi rreth 8 milion ton mbetje plastike nga pandemia, dhe...

Rreth 8 milionë tonë metër kub mbetje plastike të lidhura me pandeminë janë krijuar nga 193 vende, rreth 26,000 ton prej të cilave tani...

Rregullatorët shqiptarë bashkëpunojnë për çështjen e brezit 700 MHz

Rregullatori i telekomunikacioneve në Shqipëri AKEP (Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare) ka nënshkruar me 03.11.2021 një marrëveshje bashkëpunimi me Rregullatorin e Transmetimeve të...

Biden dhe von der Leyen e BE-së do të takohen sërish...

Presidenti Joe Biden do të presë sot në Shtëpinë e Bardhë kryetaren e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen për të diskutuar mbi tregtinë...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!