21.5 C
Tirana, AL
Tuesday, June 25, 2024

Banka e Shqipërisë publikon si të këmbejmë një kartëmonedhë të dëmtuar?

Banka e Shqipërisë publikon si të këmbejmë një kartëmonedhë të dëmtuar? 1. Kartëmonedhat e dëmtuara mund të këmbehen në bankat tregtare kundrejt vlerës së tyre...

Lajm i fundit/ KQZ: Basha ka të drejtë të regjistrojë partinë...

Sipas ligjit të partive politike dhe kodit zgjedhor, organi i cili vendos për drejtimin e partive politike është gjykata. Sipas nenit 9 të ligjit...

Reforma në drejtësi “shpëton” edhe martesat

Divorci është një dukuri demografike dhe sociofamiljare, po aq i vjetër sa vetë jeta e njeriut. Me kodifikimin e martesës nga ana juridike, u...

Zgjedhjet e 14 majit: Grupi “Berisha” vs “Alibeaj”

Duket se nuk është arritur të gjendet gjuha e përbashkët midis kampeve të ngritura në Partinë Demokratike. Sipas mbledhjeve të organizuara, Sali Berisha ka...

Indeksi i urisë globale, Shqipëria në nivel të ulët, por ende...

Shqipëria, sipas Indeksit Global të Urisë, gjendet në një nivel të ulët së të qenit vulnerabël ndaj urisë, larg shteteve në rrezik dhe duke...

Aeroporti i Vlorës: Aksionet e shtrenjta shiten me çmim qesharak

Në fshatin Akërni pranë lagunës piktoreske të Nartës, makineritë e rënda kanë avancuar punimet për ndërtimin e aeroportit të Vlorës – një projekt koncesionar...

Shqiptarët mund të denoncojnë direkt në DEA krime që lidhen me...

Lufta kundër narkotikëve nga ana e SHBA ka kaluar në një fazë të re. Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar se: “Agjencia e SHBA Kundër...

Grupi i Alibeajt çon në KQZ kërkesën për t’u regjistruar në...

Grupi i Alibeajt ka çuar sot në KQZ kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhjet e 14 majit. Ishte përfaqësuesi ligjor i grupit të Alibeajt,...

Qytetarët flasin përse po protestojnë

Qytetarët po protestojnë sepse vendi po keqqeveriset. Çmimet janë rritur, ndërsa pensionet e tyre janë të vogla, duke e bërë koston e jetesës shumë...

Mbahet sot protesta e opozitës

Ditën e sotme, në ora 12:00, përpara Kryeministrisë, do të mbahet protesta e opozitës, sërish nën sloganin "Shqipërisë i dalim zot". Nga ora 10:00 është...

Shqipëria sërish në Top Ten: 17.5 vite për të blerë një...

Ëndrra e çifteve të reja për të filluar bashkëjetesën në folenë e tyre të dashurisë ka disa vite që është bërë koncept i largët....

Sërish panik: Turqia dhe Siria tronditen përsëri nga një tërmet 6.3

Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi Turqinë jugore pranë kufirit me Sirinë vonë të hënën, duke shkaktuar panik dhe duke dëmtuar më tej ndërtesat...

Bootcamp i Sipërmarrjes në Tiranë

Ditën e diel, më 19 shkurt u mbajt bootcamp i sipërmarrjes në Tiranë, në kuadër të Youth Entrepreneurship Education Programme (YEEP), organizuar nga Changemakers...

Një tërmet me magnitudë 7.8 ka goditur Turqinë jugore: Lajmet e...

Një tërmet me magnitudë 7.8 ka goditur Turqinë jugore, tha të hënën Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara (USGS). Tërmeti ra në orën 4:17 të...

Peru: Zgjidhet presidentja e parë femër, ndërkohë arrestohet ish-presidenti

Presidenti i Perusë Pedro Castillo ka njoftuar shpërbërjen e menjëhershme të kongresit dhe vendosjen e një "qeverie përjashtimi" për të qeverisur me dekret deri...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!