Kreu Homepage

Homepage

Të tjera

Shikoni sa ka ndryshuar këngëtarja Adele në 10 vjet.

Këngëtarja Adele ka qenë gjithmonë e bukur pavarësisht peshës dhe tepër e dashur për publikun me zërin e saj të magjishëm. Por ajo në...

Nga Reila Bozdo: Informaliteti dhe korrupsioni do të rëndojnë pasojat e...

Informaliteti dhe korrupsioni do të rëndojnë pasojat e pandemisë në Shqipëri. Nga: Reila Bozdo Një shkrim në faqen e Bankës Botërore të datës 23 qershor, analizon...

Nga Kreshnik Osmani: Mafia shtetërore dhe mediatike e COVID-19!

Mafia shtetërore dhe mediatike e COVID-19! Portalet sot kanë njoftuar për ndarjen nga jeta të z. Artur Ndreu, ish punonjës (shofer) i makinës ne Sherbimin...

Mentor Kikia kundër gallatës në rrjetet sociale për Musa Ulqinin. “Është...

Kamera e fshehtë që gazetarë Armir Shkurti dhe Ismet Drishti bënë me politikanin socialist Musa Ulqini ka qenë tema e ditës në rrjetet sociale...

Armir Shkurti dhe Ismet Drishti i fusin në gojë lëpirëse Musa...

Mbrëmjen e së shtunës, gazetarët Armir Shkurti dhe Ismet Drishti kanë shfaqur në programin e tyre në Zjarr TV një kamera të fshehtë. Në...

Draft lista me vendet që lejohen të hyjnë në Europë pas...

Portali www.shengenvisainfo.com publikon listën me 54 vende të cilat lejohen të hyjnë në Europë me hapjen e kufinjve në 1 Korrik. Ai thotë se...

Zuckerberg humbet 7 Miliardë dollarë nga firmat që bojkotojnë reklamat në...

Media Bloomberg raporton se Mark Zuckerberg i Facebook ka 7.2 miliardë dollarë më pak në pasurinë e tij pas një stuhie kompanish të cilat...

Moralin tënd të munguar politik Rudinë, këto ditë e panë të...

Mjeku Ilir Allkja ka analizuar sot figurën politike të deputetes Rudina Hajdari. Ai shkruan: “Kam kohë që matem të shkruaj për ty Rudinë, u përmbajta...

Mentor Kikia replikon në distancë me Ministren e Arsimit.

Gazetari Mentor Kikia ka reaguar ndaj Ministres së Arsimit Besa Shahini, i revoltuar nga fakti se ministrja iu drejtua maturantëve si të nxitur nga...

Shpërthen profesori Artan Fuga për testin e maturantëve. Quan autorët idiotë.

Profesori i gazetarisë dhe komunikimit, z. Artan Fuga, ka reaguar ashpër në një status në Facebook, lidhur me protestën e maturantëve për testin e...

Foto e rrallë e Albert Ajnshtajn në vitin 1946.

Albert Einstein duke dhënë leksion për relativitetin në vitin 1946 (pas luftës, përpara lëvizjeve për të drejtat e njeriut). Kolegët e tij e kritikuan...

1 Milion Euro humbje çdo orë. Pas 32 vitesh, koronavirusi nxjerr...

Prej thuajse 32 vitesh Lufthansa është pjesë e 30 sipërmarrjeve të Dax. Por nga 22 qershori, Lufthansa nuk do të jetë më pjesë e...

Foto-lajm: Zjarr në një vilë në Tiranë.

Gjatë pasdites së sotme, rreth orës 7:30, ka rënë zjarr në një vilë pranë zonës së kompleksit Dinamo në Tiranë. Ende nuk ka njoftim për...

Artan Fuga për Këshillin Politik: Luan me kohën. Asgjë nuk do...

Si luan me kohën Këshilli Politik? Tym i i bardhë apo tym i zi Në media rinisën edhe njëherë të shfaqen skemat e gatshme. A do...

Si na e ndryshoi jetën karantina? Hyrja drejt Normalitetit të Ri.

Që pas vendimit të parë për të hyrë në karantinë në nivel kombëtar, ajo që dihej me siguri ishte se në dalje gjërat nuk...

Profesor Artan Fuga: Edi Rama si spektatori dhe aktori i vetëm...

Nga Artan Fuga Edi Rama si spektatori dhe aktori i vetëm i Teatrit ! Si mbretërit në Mesjetë --------------------------- Dje, mbrëmë më mirë, në emisionin e Sokol Ballës,...

Nga Reila Bozdo: Krimi përtej shembjes së teatrit.

Teatri Kombëtar ra. Bashkë me të ra një përpjekje e pamjaftueshme për ta mbrojtur teatrin sepse goditja finale iu dha në pabesi të plotë....

Protesta dhe shembje në kohën e Koronavirusit

Nga Fjoralba Hysa Kur mendoj prishje e fadroma kujtoj tërmetin e frikshëm të 26 nëntorit. Atëherë ishte dimër dhe tronditi herët në orët e para...

Turizmi në botë. Si po shkohet drejt hapjes?

Ndërsa ekonomitë po rihapen pas mbylljes së pandemisë, edhe turizmi në vende të ndryshme po fillon të shpresojë. Mbyllja e ka vënë në rrezik...

Valbona Nathanaili për Maks Velo: “Gjithë puna në jetë është të...

Nga Valbona Nathanaili Kam pasur fatin e mirë ta njoh personalisht Maks Velon në kohën kur isha drejtore e Shtëpisë Botuese të Universitetit Europian të...

UNICEF jep këshilla si të kujdesemi për fëmijët gjatë pandemisë.

UNICEF, organizata e njohur në përkujdesje të fëmijëve jep disa orjentime se si të kujdesemi për fëmijët gjatë pandemisë dhe efekteve kufizuese të saj. ...

52 vende në botë kanë shtyrë zgjedhjet politike për shkak të...

Për shkak të ndërprerjes së COVID-19 shumë vende kanë patur nevojë të bëjnë ndryshime drastike, duke përfshirë këtu edhe zgjedhjet e planifikuara. Si pasojë...

Mjeku Ilir Alimehmeti vijon me publikimin e evidencave mjekësore në lidhje...

Mjeku dhe studiuesi Ilir Alimehmenti ka vijuar sqarimin e opinionit publik me këtë postim në profilin e tij të Facebook: Mjekësia bazohet mbi evidenca miqtë...

Kur pandemitë rizgjojnë edhe insipirim edhe virtyte.

Nga Fjoralba Hysa Duartrokitjet më kanë pëlqyer gjithmonë. E kujt nuk i pëlqejnë ato? Ende ruaj të freskët në mendje, atë duartrokitjen e mamasë në...

COVID-19

Shqipëri

Raste gjithsej: 3,278
Të shëruar: 1,875
Të vdekur: 85

Kosovë

Raste gjithsej: 4,100
Të shëruar: 2,063
Të vdekur: 86

Greqi

Raste gjithsej: 3,672
Të shëruar: 1,374
Të vdekur: 193

Maqedoni

Raste gjithsej: 7,572
Të shëruar: 3,624
Të vdekur: 362

Mali Zi

Raste gjithsej: 1,019
Të shëruar: 320
Të vdekur: 19

Itali

Raste gjithsej: 242,363
Të shëruar: 193,978
Të vdekur: 34,926

Gjermani

Raste gjithsej: 199,221
Të shëruar: 183,950
Të vdekur: 9,062

Spanjë

Raste gjithsej: 253,056
Të shëruar: 150,376
Të vdekur: 28,401

Mbretëria e Bashkuar

Raste gjithsej: 289,165
Të shëruar: 1,378
Të vdekur: 44,687

ShBA

Raste gjithsej: 3,118,168
Të shëruar: 969,111
Të vdekur: 133,291

Francë

Raste gjithsej: 197,964
Të shëruar: 72,408
Të vdekur: 29,889

Kroaci

Raste gjithsej: 3,416
Të shëruar: 2,323
Të vdekur: 115

Zvicër

Raste gjithsej: 32,690
Të shëruar: 29,400
Të vdekur: 1,966

Turqi

Raste gjithsej: 209,962
Të shëruar: 190,390
Të vdekur: 5,300

Serbi

Raste gjithsej: 17,342
Të shëruar: 13,651
Të vdekur: 352

Foto e Ditës

Ndërto një karrierë

Thënia e Ditës

Na ndiqni

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!