27.5 C
Tirana, AL
Friday, June 2, 2023

Foto të mrekullueshme të VIP-ave që zbulojnë pamjen e tyre natyrale

Personat e famshëm kalojnë një pjesë të konsiderueshme të jetës së tyre me grim dhe njerëzit rrallë i shohin pa të. Por herë pas...

A janë të rrezikshëm manikyrët me xhel? Ekspertët tregojnë mbi rreziqet...

Në rast se e keni humbur: Një studim i publikuar më 17 janar zbuloi se rrezatimi nga llambat ultraviolet mund të dëmtojë ADN-në dhe...

Qimet e mjekrës: 6 flamuj të kuq që asnjë grua nuk...

Nëse pyet një grua për tiparin më dallues që i shton vlerë fytyrës dhe bukurisë së saj, duhet të jenë flokët e saj. Dhe pse...

Disa përdorues të Olaplex u ankuan për rënie, këputje dhe dëmtim...

Sarah Horrell Richardson luftoi me flokët e thatë dhe të dëmtuar pasi kaloi gjithë jetën duke i bërë kaçurrela, duke i drejtuar dhe lyer...

Për Vitin e Ri, kuptoni se çfarë ka më shumë rëndësi

Pesë strategji mund të na ndihmojnë të mendojmë më qartë për vlerat dhe qëllimet tona. Viti i Ri është periudha për të marrë vendime, duke...

Sa i sigurt është përdorimi i vazelinës për lëkurën tuaj?

Vazelina është një produkt kryesor për kujdesin e lëkurës në çdo familje në mbarë botën. Nga problemet e lëkurës së thatë deri te shërimi...

Studimi: Veganët dhe vegjetarianët janë në depresion dy herë më shpesh...

Hani perime jeshile dhe ndiheni të mërzitur? Vegjetarianët përjetojnë episode depresive dy herë më shpesh sesa ata që hanë mish, sipas një studimi të ri...

A janë të vërtetë shpirtrat binjakë, sipas shkencës?

Ne të gjithë kemi lindur me një neuroqark për të parë një person tjetër si më të veçantë se kushdo tjetër. Për njerëzit, duke folur...

8 mënyra se si lëkura juaj pasqyron stresin tuaj – dhe...

Stresi mund të shfaqet përmes kushteve të lëkurës si puçrrat, inflamacionet dhe më shumë. Si mund ta dalloni se është nga stresi? Lëkura juaj është...

Si ngritja e të pasmeve braziliane u bë një nga operacionet...

Disa ditë pasi iu nënshtrua një operacioni estetik, Chelsea ishte në një dhomë urgjence në Filadelfia me diçka që dukej si një djegie e...

Gjithçka që duhet të dini për të luftuar djegiet nga dielli,...

Njolla të kuqe flakë, lëkurë e ashpër, ditët e rrjepjes së lëkurës -- janë vetëm një pjesë e historisë së dëmtimit nga dielli. Djegiet nga...

6 ushqime që po shkatërrojnë hormonet dhe lëkurën tuaj

Gjatë viteve të adoleshencës, nuk është e pazakontë që si vajzat ashtu edhe djemtë të luftojnë me aknet. Megjithatë, kjo nuk ndodh vetëm në...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me znj. K – Çfarë...

Dieta ketogjenike në ditët e sotme është shumë e famshme, dhe kjo për një arsye të mirë: është efektive. Por, pavarësisht famës, jo të...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me zj. K. – Dieta...

Pra, siç ju premtova, përgjatë kësaj kohe do flasim për dietën ketogjenike dhe benefitet e saj. Sot do fokusohemi tek tipet e dietës ketogjenike dhe...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me zj. K.

Vera po vjen, dhe bashkë me të edhe dëshira për të bërë “trupin e plazhit” gati. Palestrat gëlojnë nga njerëzit në çdo orë, liqeni...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!