4.5 C
Tirana, AL
Monday, January 30, 2023

Peru: Zgjidhet presidentja e parë femër, ndërkohë arrestohet ish-presidenti

Presidenti i Perusë Pedro Castillo ka njoftuar shpërbërjen e menjëhershme të kongresit dhe vendosjen e një "qeverie përjashtimi" për të qeverisur me dekret deri...

Gjermania rrezikonte nga një grusht i mundshëm shteti: arrestohen 25 persona...

Shumë prej të arrestuarve kishin trajnime ushtarake dhe besohej se i përkisnin një grupi të formuar së fundmi, i cili vepronte me bindjen se...

Nis në Shqipëri Samiti BE-Ballkani Perëndimor

Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit takohen me zyrtarë të lartë të BE-së në Tiranë, të vendosur për të diskutuar çështjet e sigurisë, Ukrainën, imigracionin,...

Zgjerimi kthehet në axhendën e BE-së në samitin e Ballkanit Perëndimor

Lufta në Ukrainë e ka vënë në krye të axhendës zgjerimin e Bashkimit Evropian, ndërsa zyrtarët nga Ballkani Perëndimor dhe liderët e BE-së mblidhen...

Protesta e opozitës, momenti kur Berisha qëllohet me grusht

Sapo kishte nisur marshimi i opozitës drejt podiumit, një protestues ka goditur me grusht në fytyrë liderin demokrat, Sali Berisha.    G. Sh., 31 vjeç, banues...

Predhat ruse vrasin dy persona në Poloni. Alarmohet NATO

Dy persona janë vrarë në Poloni pasi shpërthinet goditën një fermë pranë kufirit me Ukrainën. Mendohet se ka qenë një sulm me predha ruse,...

Shpërthimi i Stambollit që vrau 6 dhe plagosi 81 konsiderohet një...

Një shpërthim tronditi qendrën e Stambollit të dielën pasdite, me të lënduar të raportuar në atë që është një zonë e njohur turistike. Rruga Istiklal...

WhatsApp nuk punon? Përdoruesit ankohen për ndërprerje në shërbime

Ndërsa nuk ka asnjë përgjigje apo njohje zyrtare nga WhatsApp, ka raporte që përdoruesit nuk janë në gjendje të dërgojnë ose marrin mesazhe në...

Parashikimi i Cameron del i vërtetë: Rishi Sunak do të bëhet...

10 vite më parë, gjatë kohës që ai ishte kryeministër, David Cameron pati parashikuar se Anglia do të kishte kryeministrin e parë me origjinë...

Pse të studioni në turizëm, mikëpritje dhe udhëtime? Ja një rekomandim...

Kur vjen momenti për të zgjedhur se cilën karrierë profesionale do të ndjekim, shpesh analizojmë çfarë na pëlqen të bëjmë, cilat janë pagat në...

Këshilla për studentët për vitin e ri akademik

Shumë prej jush mund të jenë të lumtur për fillimin e vitit të ri akademik, ndërsa shumë të tjerë do përballen me "vuajtjet" e...

Studime në marketing? Ja një master që ju vlen

Marketingu është një nga industritë me ritmin më të shpejtë të rritjes në botë. Njohuria rreth marketingut, dhe për më tepër të studimet mbi të, krijon...

Gjermanët po bëjnë më shumë dush të ftohtë, ndërsa Rusia dyfishon...

Gjermanët po zvogëlojnë luksin modern të ushqyer me naftë me shpresën se racionimi sot mund të ndihmojë në parandalimin e ndërprerjeve të energjisë elektrike,...

Giorgia Meloni dhe e djathta ekstreme e Italisë fitojnë zgjedhjet. Gjeografia...

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë Giorgia Meloni ka shpallur fitoren në zgjedhjet e Italisë dhe është në rrugën e duhur për t'u bërë kryeministrja...

Gucci dërgon 68 çifte binjakësh në pasarelën e Javës së Modës...

Drejtori kreativ Alessandro Michele u frymëzua nga nëna dhe tezja e tij, të cilat janë binjake Gucci u largua nga shfaqja e modës dy herë...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!