29.5 C
Tirana, AL
Friday, September 22, 2023

Ndahet nga jeta Toto Cutugno, 80 vjeç

Këngëtari dhe autori i këngëve të njohura italiane, Toto Cutugno, është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare. Lajmin e trishtë e dha menaxheri...

Flakët shkretojnë vendbanime në Hawai

Zjarret në Hawai e bëjnë zonën të duket sikur ka rënë bomba. Zjarret e së enjtes kanë shkretuar shtëpi në Maui. Deri tani raportohen 53...

Një numër ‘i habitshëm’ gotash vere të zbuluara në qytetin antik...

Duke parë majën e një kreshte në Shqipëri, shikuesit shohin një peizazh shkëmbor me shkurre të harlisura. Nga poshtë, maja e kodrës nuk duket...

Udhëtarë kujdes! TIA: Deri më 10 shtator duhet të paraqiteni 3...

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA), përmes një postimi në Facebook njoftoi qytetarët se deri më datë 10 Shtator do të duhet të paraqiten 3...

Ideathon Tirana, aty ku të rinjtë zhvillojnë idetë e sipërmarrjes

Në kuadër të programit CROCO4U, i financuar nga Bashkimi Evropian, me qëllim frymëzimin dhe edukimin e të rinjve për të ndërmarrë sfidat sipërmarrëse, u...

Europa ul çmimet e apartamenteve, Tirana shtrenjton edhe periferinë

Vendet e Bashkimit Evropian kanë parë rënie të çmimeve të apartamenteve duke filluar që nga tremujori i fundit i vitit 2022. Çmimi mesatar i...

The Guardian/ “Moment historik” për natyrën teksa parku i parë kombëtar...

Një projekt me kompaninë e pajisjeve të jashtme Patagonia dhe OJQ-të do të mbrojë Vjosën, një nga rrugët ujore të fundit të kontinentit. Një nga...

BIRN/ 235 mijë persona të mashtruar nga kompanitë call centre

Call centers të cilat kishin pas një ish-zyrtar të lartë politik u bënë shtylla operative e një rrjeti kriminal ndërkombëtar, të cilat gjatë 5...

Mediat e huaja “kryqëzojnë” Ramën Financial Times/ Droga, spiunë dhe kamera:...

Kryeministri Edi Rama mbron rekordin e tij, por në shtetin e vogël ballkanik ka plot skandale Edi Rama i Shqipërisë është një nga liderët më...

Si mafia shqiptare mori kontrollin e rrjetit të trafikimit të Evropës

Amerika duhet të bëhet e ashpër kundër karteleve meksikane të drogës, deklaroi në fillim të këtij muaji ish-Prokurori i Përgjithshëm i SHBA, William Barr....

KQZ nuk regjistron PD-në në zgjedhjet e 14 majit

Partia Demokratike nuk do të regjistrohet si subjekt elektoral në zgjedhjet e 14 Majit. Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve nuk e ka cilësuar si të...

Banka e Shqipërisë publikon si të këmbejmë një kartëmonedhë të dëmtuar?

Banka e Shqipërisë publikon si të këmbejmë një kartëmonedhë të dëmtuar? 1. Kartëmonedhat e dëmtuara mund të këmbehen në bankat tregtare kundrejt vlerës së tyre...

Lajm i fundit/ KQZ: Basha ka të drejtë të regjistrojë partinë...

Sipas ligjit të partive politike dhe kodit zgjedhor, organi i cili vendos për drejtimin e partive politike është gjykata. Sipas nenit 9 të ligjit...

Reforma në drejtësi “shpëton” edhe martesat

Divorci është një dukuri demografike dhe sociofamiljare, po aq i vjetër sa vetë jeta e njeriut. Me kodifikimin e martesës nga ana juridike, u...

Zgjedhjet e 14 majit: Grupi “Berisha” vs “Alibeaj”

Duket se nuk është arritur të gjendet gjuha e përbashkët midis kampeve të ngritura në Partinë Demokratike. Sipas mbledhjeve të organizuara, Sali Berisha ka...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!