23.5 C
Tirana, AL
Monday, September 27, 2021

Shfaqjet si “Përputhen” a ndikojnë keq në shoqëri?

Kohët e fundit kemi vënë re në mediat televizive sesa popullore janë bërë aktorët apo pjesëmarrësit e “Përputhen”. Historitë dhe intrigat në emision, nuk...

Basha – Berisha: Çfarë pritet të ndodhë?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar mbrëmë, përjashtimin nga grupi parlamentar të deputetit Sali Berisha, në vijim të kërkesës së vazhdueshme të...

Sonila Meço mbi shqiptarët dhe Afganistanin

Gazetarja Sonila Meço ka bërë një reagim mbi situatën në Afganistan të cilin e ka publikuar në faqet e saj në rrjetet sociale. Ajo...

Blendi Fevziu poston fotot e emigrantëve shqiptarë si përgjigje për emigrantët...

Lajmi mbi ardhjen e emigrantëve nga Afganistani ka përfshirë diskutime pro dhe kundra në rrjetet sociale të shoqëruara edhe me komente negative mbi afganët....

Spartak Ngjela mbi mendimin

Avokati Spartak Ngjela, i njohur për fuqinë e argumentit dhe oratorinë e tij, ka postuar sot në profilin në Facebook një reflektim mbi procesin...

Indrit Vokshi i PD: Një koment për Këshillin Kombëtar

Indrit Vokshi, anëtar i rizgjedhur i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike në zgjedhjet e 17 Korrikut, ka reaguar sot me një koment për listën...

Kush e ka ngritur më bukur murin, Robert Aliaj apo Pink...

Koncepti i ngritjes së murit rishfaqet dhe nga poligloti shqiptar. Në 3 Qershor, në një kronikë të Ora News, prezantohet një krijim i ri...

Zef Preçi: Ujësjellësat 2013-2020: një tabelë sa 1000 fjalë.

Eksperti i ekonomisë, z. Zef Preçi, ka reaguar sot në profilin e tij në Facebook mbi menaxhimin e ujësjellësit. Ai shkruan: ”Te dhenat e tabeles...

Studiuesi Afrim Krasniqi: Paradoksi, “një populli deputet”

Studiuesi Afrim Krasniqi, ka postuar një analizë në lidhje me proceset në hartimin e listave për deputet në partitë shqiptare. “Paradoksi, "një populli deputet" Gjatë muajve...

Dritan Shano: A thua e hëngrëm prapë?

Dritan Shano, politikani i PD dhe njëkohësisht ekspert i ekonomisë, ka ndarë me ndjekësit në Facebook këtë mendim: ”A thua e hëngrëm prapë? Mendoj se reagimi...

Dom Gjergj Meta: Shikimi që humanizon botën.

SHIKIMI QË HUMANIZON BOTËN Dom Gjergj Meta “Brenda nesh banon Shpirti i Hyjit. Është pikërisht ky Shpirt që na aftëson të themi: "Abba - Atë". Është po...

Kujt i shërbeu komisioni i kandidaturave në PD?

Në valën e përgatitjeve për zgjedhjet 2021, Partia Demokratike krijoi një mekanizëm për të filtruar kandidaturat për deputetët e parlamentit për zgjedhjet e 2021....

Briken Fejzullai përmbledh realitetin e Shqipërisë në “Mirë se vini në...

Kryebashkiaku i natës, Briken Fejzullai, njihet për reagimet e tij të shumta. Ja çfarë ka thënë së fundmi troç ashtu siç di vetëm Brikja. Nga Facebook...

Nga Erl Kodra: Unë e njoh Martin Camajn.

Unë e njoh Martin Camajn. Nga Erl Kodra Me Sigurimin e Shtetit, për herë të parë jam përballur në rininë time të hershme. Isha vetëm 16...

Nga Reila Bozdo: Informaliteti dhe korrupsioni do të rëndojnë pasojat e...

Informaliteti dhe korrupsioni do të rëndojnë pasojat e pandemisë në Shqipëri. Nga: Reila Bozdo Një shkrim në faqen e Bankës Botërore të datës 23 qershor, analizon...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!