Ku “ngec” PD-ja ?

Pas 6 vitesh në krye të Partisë Demokratike, Lulzim Basha është përpjekur ta pozicionojë  veten në politikë si lider me tipare europiane, pa egzagjerime...

Artan Fuga: Legjitimiteti i mbrojtësve të Teatrit kundër arbitraritetit të prishësve...

Profesor Artan Fuga ka reaguar në profilin e tij në Facebook rreth legjitimitetit të mbrojtësve të teatrit. “Asnjë argument që jep qeveria, apo lakej të...

Besnik Aliaj me një ide të qartë për opozitën.

NJË PROGRAM PLOTË SHPRESË DHE IDE PËR SHQIPËRINË DHE VETË OPOZITËN! — Opozita në Shqipëri ka disa kohë që ka ndermarre nje qendrim jo të zakonshem,...

Erl Kodra sulmon ashpër tre gazetarët e njohur.

Erl Kodra, ka sulmuar sot tre gazetarët e njohur të programeve televizive të tipit debat. Ja çfarë shkruan ai në profilin e tij në...

PS dhe PD pas 30 qershorit ?

Përpara se zgjedhjet e reja të vijnë, politika duhet të ndryshojë. Në mbrëmjen e datës 30 Qershor, ditës së një lloji të paparë më...

Kryebashkiaku i natës tregon ku ndryshon fëmijëria e viteve ‘80-‘90 me...

(NOSTALGJI) Nga Briken Fejzullai. Ky brezi i sotëm, nuk ka për ta kuptuar kurrë, që njëri nga rripat e kanatieres, ishte në të vërtetë, vetëm një...

Myqerem Tafaj thotë të vërtetën e tij për sigurinë ushqimore në...

Siguria Ushqimore - Një analizë nga Profesor Myqerem Tafaj. Dëgjoni përralla nga Ministria e Bujqësisë për (pa)sigurinë ushqimore !! Siguria ushqimore nuk bëhet me injorancë dhe...

Çfarë ndodh me të djathtën shqiptare?

Disa personazhë të Partise Demokratike prej kohësh kanë shfaqur pikëpamje tërësisht radikale sa herë Lulzim Basha ka qenë i moderuar në qëndrimin e tij...

Çfarë përfaqëson Rudina Hajdari?

Sot në emisionin “Open” në Top Channel, deputetja Rudina Hajdari e vënë përballë gazetarëve tentoi të shpjegonte se çfarë përfaqëson ajo. Gazetarët mes shumë...

Altin Goxhaj: Pse listat e hapura janë idiotësi.

PSE LISTAT E HAPURA JANË IDIOTËSI E NGJASHME ME TELEBINGON që nuk prodhojnë zgjidhje por krizë totale përfaqësimi për gjithmonë! Shpjegimi nga Avokati Altin Goxhaj (duke...

Mentor Kikia për disa reagime në media: Perversitet publik!

Gjëja më pa vlerë që kam vënë re këto ditët e fundit është sarkazma e madhe, në rrjet , por jo vetëm, me Bashën...

Kreshnik Spahiu: Loja me dy porta e Metës, plotëson nga frika...

Këto ditë kam pasur dy biseda telefonike me deputet të Lëvizjes Socialiste për Integrim, të cilët u konsultuan me mua mbi proçedurat juridike e...

Elmaz Sherifi: “Piramida e Hans Kelzen e Abraham Maslow dhe shqiptaret”...

(Nje shpjegim i qarte me nje qasje kritike mbi realitetin absurd te shtetit shqiptar) Studenteve ne jurisprudence u shpjegohet Teoria e Drejtesise se Kulluar dhe...

Fevziu, Blushi, Haxhiu dhe Mane me kapele njësoj. A është ky...

Blendi Fevziu ka udhëtuar drejt Panamasë këtë javë nga ku ka postuar një foto duke treguar edhe grupin e miqve me të cilët ka...

Nga Shefqet Deliallisi: “Laboratori kinez i reformës shëndetsore”.

Shefqet Deliallisi “Mësime nga Lindja - Sistemi Shëndetësor kinez që evoluon me shpejtësi.” Ishte shkrimi i revistës mjeksore prestigjoze New England Journal of Medicine më...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!