8.5 C
Tirana, AL
Monday, December 11, 2023

Vështirësia e të qenit vajza e madhe e familjes

Gratë pritet të jenë edukatore. Fëmija i parë pritet të jeTë shembullor. Të jesh të dyja është rraskapitëse. Të jesh vajza e madhe e familjes...

Si të rrisni mirëqenien dhe produktivitetin duke mos bërë asgjë

Sot në vendin ku jetoj unë, ka gjithë ditën e natën që bie borë. Aq më flihej sot, sa nuk ua shpjegoj dot. Dhe...

Z. K: 6 fazat e martesës sipas psikologjisë

Kushdo që ka qenë në një martesë ose marrëdhënie afatgjatë mund t'ju thotë se është një rrugë e gjatë dhe me erë. Ndonjëherë, gjërat...

Çdo gjë lejohet në emër të bukurisë…

Jennifer Aniston kohët e fundit tha për Wall Street Journal se ajo bën injeksione javore peptidesh për ta mbajtur lëkurën të duket sa më...

10 shenjat që tregojnë se jeni një femër ALPHA

Falë profesionit tim kam takuar tipe të ndryshme grash. Por sot kam dëshirë t'ju flas për gratë ALPHA. Dua t'i drejtohem specifikisht atyre në...

Shkova te gjinekologia plot shpresë por dola e zhgënjyer

Ishte hera e parë që vendosa të ndaja me dikë jashtë rrethit tim të ngushtë, se mund të isha gati të bëhesha nënë. Ashtu si...

Zj. K: Disa këshilla për kapsllëkun kur jeni larg shtëpisë

Kam vënë re se sa herë që udhëtoj dhe fle jashtë shtëpisë më bëhet e vështirë dhe shpesh stresuese dalja jashtë. Me kalimin e...

50 ushqimet që rekomandohen për ata që pëlqejnë të hanë, por...

Kjo është pjesa e tretë e shkrimeve mbi ushqimet që duhen konsumuar për një jetë të shëndetshme. Jeni gati të njiheni me 20 ushqimet...

z.K: Sindroma e Imposterit është një superfuqi profesionale

Unë kam një moto të re: Përqafo "mashtruesin" tënd të brendshëm. Në një episod të fundit të podcast-it të Lex Fridman, Magnus Carlsen, ndoshta shahisti...

Zj. K: “Të qeshësh me pordhat është themeli i një marrëdhënie...

Para disa ditësh lexova tek The Guardian një shkrim shumë interesant mbi jetën në çift të cilin po e ndaj me ju dhe në...

Seksi oral dhe kanceri

Shumë njerëz nuk janë të informuar që kjo egziston, ndërsa për disa të tjerë pikërisht ky informacion bëhet pengesë për një marrëdhënie të shëndetshme....

Mosbalancimi i hormoneve tek gratë: Të 40-at mund të jenë vite...

Cila është shenja më e mirë për të mbushur 40 vjeç? Pavarësisht se sa i avancuar teknologjikisht është njerëzimi, ndryshimi i moshës nuk është në...

Z.K.: Mos e bëni dasmën tuaj një barrë financiare për të...

Askush nuk duhet të hyjë në borxh për dasmën e tij, e aq më pak për atë të dikujt tjetër. Propozimi është bërë. Vendi është...

Zj. K.: Të bësh miq në moshë të pjekur është...

Në moshën 35-vjeçare, rrethi im shoqëror është më i vogël se kurrë.  Unë kurrë nuk kam qenë e mirë për të bërë miq. As në...

Përfitimet shëndetësore të dietës ketogjenike mbi PCOS (sindroma e ovarit policistik)

A e dini se dieta ketogjenike ka një numër të konsiderueshëm të përfitimeve shëndetësore që janë studiuar me interes nga ekspertët e fushës? Pra,...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!