14.5 C
Tirana, AL
Wednesday, April 17, 2024

Brexit frymëzon ekstremin e djathtë në Gjermani për “Dexit”

Bashkëkryetarja e partisë Alternativa për Gjermaninë (AfD), Alice Weidel, ka njoftuar se partia do të advokonte për një referendum për anëtarësimin e Gjermanisë në...

Studimi: Presidenti Biden vazhdon të humbasë terren tek populli i tij...

Pas një viti në administratë, një sondazh i Ipsos dhe ABC News tregoi se Presidenti Joe Biden ka humbur pikë në sytë e amerikanëve...

Evropa është gati të paguajë koston e sanksioneve të Rusisë

Shumë përçarje kanë filluar në Perëndim, për mënyrën se si duhet t’i përgjigjen agresionit rus ndaj Ukrainës. E vërteta është se ekziston një konsesus...

Studiuesi Afrim Krasniqi: Paradoksi, “një populli deputet”

Studiuesi Afrim Krasniqi, ka postuar një analizë në lidhje me proceset në hartimin e listave për deputet në partitë shqiptare. “Paradoksi, "një populli deputet" Gjatë muajve...

Dritan Shano: A thua e hëngrëm prapë?

Dritan Shano, politikani i PD dhe njëkohësisht ekspert i ekonomisë, ka ndarë me ndjekësit në Facebook këtë mendim: ”A thua e hëngrëm prapë? Mendoj se reagimi...

Kujt i shërbeu komisioni i kandidaturave në PD?

Në valën e përgatitjeve për zgjedhjet 2021, Partia Demokratike krijoi një mekanizëm për të filtruar kandidaturat për deputetët e parlamentit për zgjedhjet e 2021....

Si kryeministri i ri, Lulzim Basha në “Opinion”.

Lulzim Basha, lideri i opozitës shqiptare u shfaq mbrëmë në emisionin Opinion nga Blendi Fevziu, në formatin e kandidatit për kryeministër, gati dhe i...

Nga Enri Ceno: Diktatura e Oligarkisë së Surrelit.

Presidenti Trump zbulon paketën stimuluese që qeveria e tij do aplikojë për të përballuar krizën e shkaktuar nga COVID-19, një paketë prej 850 miliardë...

Agron Tufa publikon dokumentin e dënimit me vdekje që përfshin Spartak...

Agron Tufa ka vijuar përplasjen me Spartak Brahon duke publikuar sot dokumentin e me poshtëm dhe komentin: “Gjyqtari i Kolegjit Ushtarak të PPSH, sot deputeti...

Këshilltarja Reila Bodzo: Buxheti marketing i Veliaj duhet hetuar!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është shfaqur cdo ditë në ekran, së fundi edhe në emisionet më të ndjekura, madje edhe në...

Merkel siҫ mund të mos e keni imagjinuar…

Kancelarja e Gjermanisë, ka fituar javën e fundit mandatin e katërt. Ajo do të jetë kancelare edhe në 4 vitet në vijim. Merkel ka...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!