24.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #ducja

Etiketim: #ducja

Sot në histori: Benito Musolini e shpall veten diktator të Italisë

Njësoj si Adolf Hitleri, udhëheqësi fashist italian Benito Mussolini nuk u bë diktatori i një regjimi totalitar brenda natës. Për disa vite, ai dhe...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!