AMT kallëzim në prokurori për mbrojtjen e teatrit.

Grupimi Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka shkuar sot në Prokurorinë e Tiranës për të depozituar kallëzim penal mbi ngjarjen e shkuljes së shkronjave Teatri Kombëtarnga fasada e teatrit.

Teatri Kombëtar është bërë objekt debati dhe protestash prej më shumë se një vit sepse ekziston një projekt i cili kërkon ta shembë teatrin pë një projekt të ri i cili do ta përdorë tokën e teatrit aktual për të ndërtuar godina private dhe një teatër të ri. /mendimi.al

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here