30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023

Nuk ju duhen vërtet 10,000 hapa në ditë për të qëndruar...

Në vitin 2022 kam bërë mesatarisht 9370 hapa në ditë. E di pasi i numërova. Ose më mirë iPhone im i numëroi. E mbaja...

Si të thoni “jo” kur ju japin më shumë punë

Të thuash jo kur shefi ose kolegu të kërkon të marrësh një punë shtesë mund të jetë e pakëndshme. Por ka mënyra të këndshme...

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj kur ndaloni së ngrëni...

Në ditët e sotme, më shumë se kurrë më parë, njerëzit janë duke "eleminuar" mishin dhe duke adoptuar dieta me bazë bimore për një...

6 mënyra të thjeshta për të humbur 6 kilogramë deri në...

Me më pak se gjashtë javë larg verës, është koha të kthejmë vëmendjen te beli dhe të heqim dorë nga izolimi i dimrit. Në varësi...

Ju mund t’i thoni “Jo” shefit tuaj

Të thuash "jo" kur shefi juaj ju kërkon të merrni përsipër një detyrë shtesë është padyshim sfiduese, por ndonjëherë, është e nevojshme. Ja se si...

Kontraceptivë të rinj për meshkuj: Edhe sa kohë derisa të kemi...

Pilulat kontraceptive për femra janë të disponueshme gjerësisht për më shumë se gjysmë shekulli. Ndërsa për meshkujt, dy opsionet e vetme janë prezervativët ose vazektomitë:...

Pse duhet të ‘ngremë pesha’ ndërsa plakemi?

Forca është shumë e modës. Sado të sofistikuar që jemi, në momentin që na japin një kavanoz me reçel dhe na kërkohet të heqim...

Si e përballon truri ynë të folurit e më shumë se...

Jam duke qëndruar në radhë në furrën lokale në Paris, duke i kërkuar falje një shitësi tepër të hutuar. Ai thjesht më pyeti se...

Mos e humbni besimin tuaj gjatë një kërkimi një pune. Ja...

Nëse e keni humbur punën tuaj, mund të jetë e vështirë të qëndroni pozitivë dhe të mbani mend sukseset tuaja të kaluara. Por në...

Koro: Një “sëmundje” kulturore në Kinë i bëri burrat të besonin...

Midis nëntorit 1984 dhe majit 1985, një "sëmundje" e çuditshme u përhap në provincën Guangdong të Kinës. Sipas Journal of Nervous and Mental Disease,...

3 mënyrat më të mira për ta kthyer ankthin në sukses...

Deri në moshën 30-vjeçare, autorja e shëndetit mendor Morra Aarons-Mele punoi në punë politike dhe marketingu me presion të lartë. Dhe diçka ishte gjithmonë...

A do të shkonit në një darkë nudo? Zbuloni darkën private...

Përvoja e Darkës Füde mbledh ata që duan të takohen, të hanë dhe të pinë - vetëm pasi të lënë rrobat e tyre te...

Psikologia nga Harvard: Ja se si të largoni negativitetin nga miqësitë...

Të ulesh gjatë darkës me një mik që nxjerr vetëm negativitet është sfiduese. Shpesh kjo mendësi është simptomatike e një çështje më të madhe, tha...

Bluetooth është i keq dhe ju duhet të ndaloni përdorimin e...

Seriozisht. Fikeni. Të gjithë përdorin Bluetooth. Ndoshta nuk duhet. Teknologjia në të cilën kemi filluar të mbështetemi për të lidhur telefonat tanë, altoparlantët inteligjentë, makinat, vibratorët...

Je grua mbi 40 vjeç dhe dëshiron të jesh në formë?...

Të qenurit në formë bëhet më një sfidë ndërsa plakemi, veçanërisht pas moshës 40 vjeçare, kur është e zakonshme të shqetësohemi se nuk do...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!