30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023

8 gjëra që njerëzit e lumtur i bëjnë ҫdo ditë.

8 gjëra që njerëzit e lumtur i bëjnë ҫdo ditë. Profesoresha e Universitetit të Kalifornisë, Sonja Lybomirsky detajon gjërat që janë të përbashkëta tek njerëzit...

Lidhje intime në punë? Ja cfarë duhet të bëni.

Lidhje intime në punë? Ja cfarë duhet të bëni. Më shumë se gjysma e amerikanëve kanë patur një lidhje intime në punë. E dimë se: afër...

Seksi tek Vikingët – 6 fakte që nuk i dinit.

Në të vërtetë, Vikingët nuk ishin gjithmonë më brutalët e legjendave. Përkundrazi jeta e tyre seksuale ishte e butë dhe me shumë liri për...

Bullizmi. Çfarë është dhe ku ndodh?

E. Alliu, Sh. Këllezi Fenomeni i bullizmit është një dukuri e vjetër.  I pari që e ktheu në objekt të studimeve të tij ishte psikologu...

Atmosfera “e frikshme” në Shtëpinë e Bardhë të Trump.

Në Shtëpinë e Bardhë Halloween ka filluar. Presidenti Trump dhe Zonja e Parë Melanie, kanë filluar festimet në një ambjent super të dekoruar. “Trick or...

Aktorët e filmit “Pretty Woman” takohen pas 25 vjetësh

A e mbani mend filmin e famshëm të shek 20, “Gruaja e bukur” (Pretty Woman), i cili tronditi botën me mesazhin e dashurisë mes...

Ndryshimi i mënyrës suaj të të ushqyerit mund të zgjasë jetëgjatësinë...

Nëse ndryshoni ato që hani, mund t’i shtoni vetes deri në 13 vite më shumë jetë, thotë një studim i sapopublikuar, veçanërisht nqs filloni...

Leximi, rregulli i artë i përdorur nga milionerët

Njerëzit më të suksesshëm në planet janë gjithashtu njerëzit që kanë më shumë gjasa t'i kushtojnë një orë në ditë leximit dhe mësimit. Sapo keni...

5 teste që mund t’i bëni vetë për të monitoruar shëndetin...

Shumë prej nesh shqetësohen për shëndetin tonë kur hyjmë në moshën e mesme dhe më tej. Ndryshimet e vogla - një ngadalësim në vrapin...

Ndaloni së thënuri “Më falni” në punë, gjë që mund t’ju...

Për shumë njerëz, të thuash "Më falni" pas situatave të caktuara, edhe ato që nuk kërkojnë falje, është natyrë e dytë. Por kërkimi i...

Neuroshkencëtarja e MIT ndan 4 gjëra që nuk i bën kurrë,...

Alarmi bie. Vishesh, merr kafen dhe shkon në punë. Por në kohën e drekës, ju filloni të ndiheni të çorganizuar. Ju i rilexoni emailet...

Jack Ma: Udhëheqësit me inteligjencë më të lartë emocionale nxisin suksesin...

Ka më shumë se kaq... Balancimi i 3Q-ve të lidershipit është mënyra se si gratë lidere prodhojnë rezultate më të mira. Në një botë ku suksesi...

Ҫfarë ndodh nëse zëvendëson kafenë me ҫajin jeshil?

Kafeja përmban më shumë kafeinë se sa ҫaji jeshil dhe zëvendësimi i plotë i kafesë me ҫajin mund të duket i pamundur, por shumë...

Zbuloni cilat janë 6 parfumet që i kanë rezistuar kohës…

Etos zbulon në një postim në profilin e saj në instagram (#etosparfumeri) se cilët janë 6 parfume të njohura, por edhe që kanë vite...

Si t’i hiqni njollat e errëta në fytyrë…

Kur e shihni veten në pasqyrë dhe përpara ju dalin njolla të errët, akne, pika të zeza, është e zakonëshme të shqetësoheni dhe të...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!