27.5 C
Tirana, AL
Wednesday, June 19, 2024

5 vendet më të mira për një udhëtim vajzash në Evropë

Kur ishim studente e merrnim të mirëqenë njëra - tjetrën. Por tani që jemi rritur dhe koha është zvogëluar në raport me angazhimet, kemi...

Pesë shenja të një personi me inteligjencë të lartë.

Matja e kapacitetit mendor të dikujt është një dhuratë e çmuar në jetë. Ka shumë arsye se përse kjo ka rëndësi. Për shembull, nëse...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO – Çfarë është ketoza?

Ketoza është një gjendje metabolike tërësisht normale, ku trupi djeg yndyrnat, në vend të glukozës. Arritja dhe mbajtja e ketozës për një kohë të...

Gjinekologu shpik “prezervativin unisex” të parë në botë

Një gjinekolog malajzian ka krijuar atë që ai thotë se është prezervativi i parë unisex në botë. Ai sugjeron se mund të vendoset nga...

5 mënyra se si njerëzit e zgjuar sabotojnë suksesin e tyre

Marku ishte gjithmonë një nga fëmijët më të zgjuar në klasën e tij. Ai eci shumë mirë në karrierën e tij, por kur kontrollon...

3 mënyrat më të mira për ta kthyer ankthin në sukses...

Deri në moshën 30-vjeçare, autorja e shëndetit mendor Morra Aarons-Mele punoi në punë politike dhe marketingu me presion të lartë. Dhe diçka ishte gjithmonë...

Arsyet pse nuk duhet t’i bësh “Snooze” alarmit të mëngjesit

Kur alarmi bie në mëngjes, është gjithmonë joshëse të shtypësh butonin "Snooze" që ta shtysh edhe pak të çuarit nga krevati. Në një studim,...

Mjaft e kritikuat veten

Tingëllon tunduese të mendoni se nëse silleni ashpër me veten, keni për të performuar më mirë. Por vetëkritika mund të prishë humorin, fokusin dhe...

10 tipet e personave toksikë. Shmangini si të jenë sëmundje!

Një nga burimet më të mëdha të stresit është marrja me njerëz toksikë. Studimet tregojnë se kjo energji e keqe mund të sjellë probleme...

Doni kujtesë dhe fokus të mprehtë? Ja 5 ushqimet që duhen...

Shpesh mendojmë se si ushqimet që hamë ndikojnë në zemrën tonë, belin dhe madje edhe mjedisin. Por ato gjithashtu kanë një ndikim të madh...

Ja çfarë duhet ngrënë përpara gjumit që të flini “top”.

Me shprehjen “asnjëherë mos ha përpara se të shtrihesh për të fjetur” bien dakord shumë ekspertë. Nutricionistët rekomandojnë të mos konsumohet ushqim të paktën...

Asteroidi që mund ta bëjë çdo njeri në Tokë miliarder

Do të dëshironit të ishit miliarder? E tëra çfarë ju duhet të bëni është të kuptoni se si të shkoni në hapësirë dhe të...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me znj. K – dieta...

Herën e kaluar ju prezantova me dietën standarte ketogjenike. Kësaj radhe do të shohim dietën ciklike ketogjenike. Kjo dietë është një strategji relativisht më e...

Një udhëzues për t’i dhënë fëmijës tuaj telefonin e parë

Arritja kryesore për adoleshentët dikur ishte marrja e patentës së shoferit, duke i hapur atyre derën drejt një bote të re lirie dhe rreziku....

Doni një dietë të shëndetëshme? Lexojeni këtu.

Po përpiqeni të keni një dietë të shëndetëshme dhe nuk dini nga t’ia nisni? Kur të shkoni për të blerë, merrni këto super-ushqime të cilat...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!