26.5 C
Tirana, AL
Saturday, June 15, 2024

Sekreti i humbjes së peshës

Vitet e fundit, Ozempic, Wegovy dhe Mounjaro kanë revolucionarizuar industrinë e humbjes së peshës me ndërhyrjet e tyre mjekësore. Këto medikamente përmbajnë semaglutide, një...

Ja kur duhet të ushtrohemi që të humbasim peshë. Studimi i...

Dëshironi të humbisni peshë? Është koha për t'u zgjuar herët. Një studim i ri zbulon se përfshirja në ushtrime të moderuara deri në të...

Si të komunikoni më mirë me qenin tuaj

Ka përfitime të panumërta për të pasur një qen. Krijesat me gëzof ofrojnë dashuri të pakushtëzuar, besnikëri, mbështetje emocionale dhe një sasi të pakufizuar...

Thënie nga Nënë Tereza që frymëzojnë dashuri, besim dhe shpresë

"Unë jam një laps i vogël në dorën e një Zoti që shkruan, i cili po i dërgon një letër dashurie botës," shkroi një herë...

Arsyet pse nuk duhet t’i bësh “Snooze” alarmit të mëngjesit

Kur alarmi bie në mëngjes, është gjithmonë joshëse të shtypësh butonin "Snooze" që ta shtysh edhe pak të çuarit nga krevati. Në një studim,...

100 gra zbulojnë se çfarë e bën në të vërtetë një...

Është një fakt i jetës që kur një grua bie në shtrat me një burrë, ajo është e përgatitur që të paktën një nga...

Dëshironi të jeni lider? Lexoni më shumë romane

Kur përballeni me dilema morale ose sfida të tjera të mprehta në punë, mund të tundoheni të kërkoni në Google se si e kanë...

Jack Ma: Udhëheqësit me inteligjencë më të lartë emocionale nxisin suksesin...

Ka më shumë se kaq... Balancimi i 3Q-ve të lidershipit është mënyra se si gratë lidere prodhojnë rezultate më të mira. Në një botë ku suksesi...

Ndërprisni ankthin tuaj në punë

Nëse jeni dikush që kërkon suksesin dhe ndiheni të zhytur në ankth - duke u shqetësuar për skenarët e rasteve më të këqija, duke...

Kur ndjekja e pasionit bëhet toksike

Si është në të vërtetë të ndjekësh pasionin tënd? Të gjithë e kemi dëgjuar këshillën popullore: “Nëse bëni atë që doni, nuk do të...

Si të jeni një lider i mirë? (koleksion autorësh me link)

Na vijnë shumë shpesh kërkesa për të postuar tema rreth lidershipit dhe herë pas here mundohemi t'ju tregojmë se si duhet apo nuk duhet...

Çfarë hani mund të riprogramojë gjenet tuaja

Njerëzit zakonisht e mendojnë ushqimin si kalori, energji dhe ushqim. Megjithatë, provat e fundit sugjerojnë se ushqimi gjithashtu "flet" me gjenomin tonë, i cili...

Bombardimi i Dashurisë/ Trendi toksik i takimeve është cilësuar zyrtarisht si...

Dikur kisha dhe unë një ëndërr të madhe, por u njoha me dikë, interesi ndaj të cilit më bëri të mos ëndërroja më aq...

Ja pse mund t’i injoroni datat e skadencës së ushqimit

Pa standarde kombëtare për datat e skadencës së ushqimit, shumë ushqime të mira hidhen për shkak të etiketimit të keq Shkoni në një dyqan ushqimesh...

The Economist/ Kurthi i perfeksionizmit: Si shoqëria po na bombardon me...

Pse jemi bërë kaq të pakënaqur me të qenit të zakonshëm? Si një lektor i ri universiteti dy dekada më parë, jepja leksione për një...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!