Gentian Zenelaj për Erion Veliaj: “O burrec…”

Aktivistët dhe protestues të mbrojtjes së Teatrit Kombëtar kanë informuar sot publikun nëpërmjet fotove se shkronjat e vendosura në fasadën e Teatrit Kombëtar janë hequr gjatë natës duke shënuar kështu një avancim drejt prishjes së teatrit.

Aktori Gentian Zenelaj i njohur për reagimet e tij kundër kryebashkiakut Veliaj ka reaguar fort në profilin e tij në Facebook:

“E kam ditur gjithmonë që hajdut…e kam ditur gjithmonë qe je skuth…e kam ditur gjithmonë që je gënjeshtar…por qënke edhe burrec….Me këtë gjest nuk me trishtove fare…thjesht jam i qetë..jam i qetë sepse isha i bindur që je ky që je…
O BURREC….nuk e bëjnë gërmat Teatrin Kombëtar ….
Ps; u bëre njësoj me ata që vjedhin kapakë pusetash ? (me fal se vura emojin e gabuar …) go?yourself”. – shkruan ai.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here