31.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #22janar

Etiketim: #22janar

Sot në histori: Lindi poeti anglez Lord Bajron

22 Janar 1788 Poeti romantik George Gordon, Lord Bajron, ka lindur si sot, në Aberdeen të Skocisë. Pavarësisht nga pasuria dhe titulli i tij e...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!