29.5 C
Tirana, AL
Monday, August 8, 2022
Kreu Etiketimet #astronomi

Etiketim: #astronomi

Ne jemi njerëzit e vetëm në univers

Të gjitha format e jetës, kudo në universin tonë, janë të lidhura kimikisht por krejtësisht unike. Le të fillojmë me një mohim. Ndërsa disa kolegë hamendësojnë...

Pse vrimat e zeza ngadalësojnë kohën ndërsa i afroheni?

Vrimat e zeza janë dukuri qiellore të çuditshme dhe magjepsëse që sfidojnë ligjet e fizikës. Nga gëlltitja e yjeve të tëra tek shtrembërimi i...

Astronomët zbulojnë imazhin e parë të një vrime të zezë masive...

Bota pa në imazhin e parë të egër, por të paqartë të vrimës së zezë supermasive në qendër të galaktikës sonë Rruga e Qumështit. Astronomët...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!