34.5 C
Tirana, AL
Tuesday, August 9, 2022
Kreu Etiketimet #bankaboterore

Etiketim: #bankaboterore

Koha për të ulur borxhin publik. Ja ç’thonë ekspertët ndërkombëtarë

Shqipëria, si shumë vende të tjera në zhvillim, ka patur një rritje të ndjeshme të borxhit publik vitet e fundit. Borxhi i qeverisë ndaj...

Banka Botërore: Me rimëkëmbjen e ekonomisë, Shqipëria ka mundësi të ndërtojë...

Nga raporti ekonomik i Bankës Botërore për gjysmën e vitit thuhet se në vitin 2021, rajoni i Ballkanit Perëndimor po sheh një rikuperim më...

Banka Botërore bën thirrje se duhen ndërmarrë veprime urgjente për të...

Eksperienca sfiduese po ndodhin në vende në të gjithë botën. Disa nga studentët dhe mësuesit e privilegjuar kanë mundur të tejkalojnë situatën, por jo...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!