34.5 C
Tirana, AL
Tuesday, August 9, 2022
Kreu Etiketimet #fidelcastro

Etiketim: #fidelcastro

Sot në histori: Pushteti i Kubës merret nga Fidel Castro

Pasi mposhti forcat e diktatorit gjeneral Fulgencio Batista, Fidel Castro u bë kryeministër i Kubës në këtë ditë në 1959 dhe e transformoi vendin...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!