21.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #G7

Etiketim: #G7

Shtetet e Bashkuara dhe partnerët e G7 vendosin sanksione të rënda...

Presidenti Biden dhe liderët e G7-ës u takuan me Presidentin Zelenskyy të Ukrainës për të përforcuar angazhimin e përbashkët për të forcuar pozicionin e...

Mbledhja urgjente e G7 për situatën e krijuar në Afganistan

Vendet e G7 si Britania e Madhe, SHBA, Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia, Japonia po përpiqen të formulojnë hapat e ardhshëm mbi Afganistanin ndërsa dhjetëra...

Çfarë u diskutua gjatë Samitit G7

Gjatë 11-13 qershor 2021 në Kornuoll, të Mbretërisë e Bashkuar u mbajt Samiti i G7. Liderët e shtatë vendeve më të fuqishme të botës,...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!