33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #inteligjencaartificiale

Etiketim: #inteligjencaartificiale

A.I. mund të mos ju zëvendësojë, por dikush që di ta...

Për të qëndruar konkurrues dhe relevant në tregun e sotëm të punës me zhvillim të shpejtë, është thelbësore të mësoni se si të përdorni...

Inteligjenca artificiale po e bën “çorbë” gazetarinë

Një lajm i bujshëm u postua në Twitter muajin e kaluar nga Radio Publike Kombëtare e Amerikës: "raketa masive e seksit në hapësirë" e...

Elon Musk thotë se Bing ChatGPT është “i çuditshëm si” AI...

Miliarderi ka thënë më parë se inteligjenca artificiale është "kërcënimi më i madh i njerëzimit"Bing ChatGPT tingëllon “e frikshme” si një inteligjencë artificiale që...

Shkencëtarët e NASA ndërtojnë një serë në Antarktidë e cila premton...

Një skuadër shkencëtarësh që po kalojnë dimër të gjatë në një stacion të lëvizshëm në Antarktidë kanë korrur bimët e rritura në një serë...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!