27.5 C
Tirana, AL
Wednesday, June 19, 2024
Kreu Etiketimet #izrael

Etiketim: #izrael

Netanyahu mund të arrestohet

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu thuhet se është nervoz pasi po qarkullojnë thashetheme se ai dhe zyrtarë të tjerë të lartë izraelitë mund të përballen...

Irani sulmon Izraelin, ja se çfarë dihet deri tani

Irani ka lëshuar dhjetëra dronë drejt Izraelit në mesnatën e së dielës, sipas Daniel Hagari, zëdhënës ushtarak izraelit. Ky zhvillim përshkallëzon tensionet midis dy...

Gjyqi i Izraelit në Hagë, ja çfarë duhet të dini

Izraeli pati dje seancën e parë gjyqësore para Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, duke u përballur me akuzat për kryerjen e gjenocidit në...

Rusia dërgon 27 tonë ndihma në Rripin e Gazës

Një mision humanitar i udhëhequr nga Ministria ruse e Emergjencave është nisur për në Egjipt me një ngarkesë ndihme të destinuar për në Rripin...

Kryeministri i Izraelit: Jemi në luftë

Një komandant i lartë nga Hamasi pretendon se mijëra raketa janë lëshuar nga Gaza në Izrael. Rreth 545 persona janë plagosur në sulmet, me të...

Izraeli dhe Irani vazhdojnë luftën e tyre në “hije”

Ministri izraelit i mbrojtjes Benny Gantz ka shtuar më tej tensionet midis Izraelit dhe Iranit. Ai ka thënë se vendi i tij është gati...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!