33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #kaliforni

Etiketim: #kaliforni

Kalifornia bëhet shteti i parë që ndalon prodhimin e qeseve plastike

Ndalimi do të hyjë në fuqi më 1 janar 2025 Qeset e produkteve plastike do të hiqen gradualisht nga dyqanet ushqimore dhe supermarketet e Kalifornisë...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!