29.5 C
Tirana, AL
Monday, August 8, 2022
Kreu Etiketimet #macron

Etiketim: #macron

Emmanuel Macron mposht Marine Le Pen dhe fiton mandatin e dytë...

Rezultati ishte një lehtësim për aleatët në Evropë dhe Uashingtonin, të kujdesshëm ndaj një sfiduesi të ekstremit të djathtë, i cili ishte armiqësor ndaj...

Franca voton për vizionet e ndryshme të Macron dhe Le Pen

Votuesit francezë po shkojnë drejt qendrave të votimit për herë të dytë në dy javë për të përfunduar zgjedhjet presidenciale në të cilat centristi...

Zgjedhjet në Francë; rezultatet e momentit

Në Francë vazhdon numërimi për zgjedhjet presidenciale të 10 Prill. Aktualisht kryeson Macron me 27.6%. Marin le Pen ka marre 23.5%. Burimi: Bloomberg

Macron ngec, Le Pen ecën përpara, ndërsa votuesit francezë shkojnë në...

Qendrat e votimit u hapën të dielën në mëngjes në Francë në një garë të ngushtë midis Emmanuel Macron dhe udhëheqëses nacionaliste Marine Le...

Makron si buqetë e madhe lulesh

Sipas burimit Euronews, Presidenti i Francës Emanuel Makron, arriti në Tahiti të dielën për një vizitë në Polinezi. Ndërkohë që Makron pritet me ceremoni në...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!