25.5 C
Tirana, AL
Saturday, August 20, 2022
Kreu Etiketimet #prishtine

Etiketim: #prishtine

Emërohen ambasadorët e rinj të SHBA-së në Prishtinë dhe Serbi

Jeff Hovenier, i cili është pjesë e "Paketës Biden” të diplomatëve me përvojë në rajon, është emëruar ambasador i SHBA-së në Prishtinë dhe pritet...

Lajçak: Është koha për përparim të vërtetë në dialogun Beograd-Prishtinë

Miroslav Lajçak, përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, tha se ka folur me negociatorin kryesor të secilës palë dhe ka bërë të ditur...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!