9.5 C
Tirana, AL
Monday, January 17, 2022
Kreu Etiketimet #SHBA

Etiketim: #SHBA

Shkalla e refuzimit të vizave amerikane të punës bie pas përfundimit...

Normat e refuzimit të vizave të punës (H-1B) janë kthyer në nivelet para Trump pasi vendimet e gjykatës dhe një zgjidhje ligjore i dhanë...

Administrata Biden do të targetojë transaksionet ku njerëzit paguajnë para në...

Administrata Biden dëshiron të hedhë dritë të re mbi transaksionet ku njerëzit paguajnë para për shtëpi si pjesë e një përpjekje të gjerë kundër...

Ndërrohen rregullat e udhëtimit për në SHBA

Në një komunikatë për shtyp të ambasadës amerikane, për të gjithë ata që planifikojnë udhëtimet për në SHBA lajmërohen për ndërrimin e rregullave të...

Kina pranon bashkëpunim me SHBA

Pas shumë lojrash ping-pongu mes dy shteteve për fajësimet e krizave globale, kërcënimeve për ngurtësimet e tregjeve, sigurimi kinerbetik, dhe përgatitjet për fuqizimet bërthamore,...

Biden godet Kinën gjatë COP26

Për të dytën herë radhazi presidenti amerikan Joe Biden kritikon ashpër Kinën mbi ndryshimin e klimës dhe mungesën e saj të lidershipit në skenën...

BE dhe Shtetet e Bashkuara ratifikojnë hapat për dekarbonizimin e çelikut

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara ranë dakord të dielën të pezullojnë mosmarrëveshjet dypalëshe të OBT-së për çelikun dhe aluminin dhe të fillojnë diskutimet...

Kërkesat e reja për udhëtim në SHBA. Ja çfarë duhet të...

SHBA do të bëjë më të lehtë udhëtimin për pasagjerët ndërkombëtarë. Shtëpia e Bardhë njoftoi se një sistem i ri për udhëtimin me avion...

SHBA autorizon vaksinën Pfizer për fëmijët 5 deri në 11 vjeç

Administrata e Ushqimit dhe Barnave autorizoi të premten vaksinën me dozë më të ulët Covid-19 të Pfizer-BioNTech për fëmijët e moshës 5 deri në...

SHBA i kërkon urgjentisht Rusisë që të furnizojë Evropën me gaz...

Prej javësh bëhet fjalë për shkurtimet në furnizimet me gaz natyror dhe kriza e parashikuar që do të mbizotërojë si rrjedhojë, duke ngritur kështu...

Fshehtësi me refugjatët afganë të sjellë nga SHBA në bazën në...

Në një artikull të Associated Press, të shtunën në mbrëmje, thuhet se SHBA po mirëpret dhjetëra mijëra afganë të nxjerrë nga Kabuli, por ka...

Amerika heq kufizimet ndërkombëtare të lëvizjeve COVID-19

Shtëpia e Bardhë tha këtë të premte se ajo do të heqë kufizimet COVID-19 për udhëtimet për shtetasit e huaj që janë plotësisht të...

SHBA ndryshon rregullat e lëvizjes për udhëtarët ndërkombëtarë në muajt e...

Qeveria amerikane muajin e ardhshëm do të heqë kufizimet e udhëtimit të periudhës së pandemisë përgjatë kufirit kanadez dhe meksikan për udhëtarët që janë...

Paralajmërimi i Joe Biden: një “meteor” është drejtuar të sulmojë ekonominë...

Uashington, presidenti Joe Biden ka paralajmëruar se një “meteor” do të përplaset me ekonominë amerikane nëse Republikanët vazhdojnë të bllokojnë përpjekjet për të rritur...

BE heq SHBA nga lista e shteteve të sigurta të udhëtimeve....

Reuters raporton se Qeveritë e Bashkimit Evropian ranë dakord, të hënën e 30 Gushtit, për të hequr Shtetet e Bashkuara nga lista e udhëtimeve...

Vaksina e Pfizer, e para që merr miratim të plotë në...

Vaksina e Covid-19 e Pfizer është e para që ka marrë miratimin e plotë të FDA, agjencisë për miratimin e barnave dhe ushqimeve në...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!