30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023

Studimi: Millenials kanë turp t’ju kërkojnë para prindërve të tyre

Më shumë se gjysma e të anketuarve në një anketë të kohëve të fundit me të rriturit e rinj thanë se ata ishin ende...

Instagram Threads: si mund të regjistrohem dhe a është ndryshe nga...

Aplikacioni më i ri i Meta mund të aksesohet me një llogari në Instagram dhe duket shumë si rivali i tij Pesë milionë njerëz u...

Trazirat e Francës krijojnë mundësira për të djathtën ekstreme

Duket se vala e fundit e trazirave në Francë, e mbuluar nga netë të shumta të trazirave masive në qytete në të gjithë vendin,...

Inteligjenca artificiale po e bën “çorbë” gazetarinë

Një lajm i bujshëm u postua në Twitter muajin e kaluar nga Radio Publike Kombëtare e Amerikës: "raketa masive e seksit në hapësirë" e...

Italia zotohet të gjejë dhe ndëshkojë turistin

Autoritetet italiane janë në kërkim të një turisti që ka lënë një mbishkrim në murin e Koloseut, me ministrin e Kulturës Gennaro Sangiuliano që...

Studimi: Shumë prej miliarderëve të botës ndajnë këtë shenjë zodiaku

Për shekuj, njerëzit kanë besuar se e ardhmja është e shkruar në yje. Sot, astrologjia nuk është shumë qendrore në jetën e shumicës së njerëzve,...

FDA po godet kopjuesit më të lirë të Ozempic – ndërsa...

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) po paralajmëron kundër përdorimit të disa versioneve të një medikamenti popullor për humbjen e peshës që shpesh...

Deloitte & PwC: Të diplomuarit e epokës pandemike kanë probleme me...

Deloitte dhe PwC po i bëjnë trajnime shtesë stafit të tyre më të ri në Mbretërinë e Bashkuar, pasi vunë re se të rekrutuarit,...

Qyteti më i jetueshëm në botë për vitin 2023 ndodhet në...

Është mbiquajtur "qyteti i ëndrrave" dhe duket se kryeqyteti austriak mund të jetë thjesht një vend ëndrrash për të jetuar. Renditja e qyteteve më të...

Vëmendja e pabarabartë ndaj mbytjes së anijes me emigrantë dhe historisë...

Besojmë të gjithë e keni ndjekur historinë e miliarderit dhe multimilionerëve që u humbën jetën në një nëndetëse pasi shpenzuan nga 250,000 dollarë secili...

Nëndetësja Titan, bashkëthemeluesi i OceanGate thotë: “ekuipazhi ka më shumë oksigjen...

Bashkëthemeluesi i OceanGate, kompania që operon nëndetësen e zhdukur, ka thyer heshtjen e tij duke thënë se beson se pesë anëtarët e ekuipazhit në...

Panelet diellore – një eko-katastrofë?

Ndërsa ato po promovohen në mbarë botën si një armë vendimtare në reduktimin e emetimeve të karbonit, panelet diellore kanë një jetëgjatësi mesatare prej...

FBI: Kujdes nga mashtrimet Sextortion

Sextortion përshkruhet nga FBI si një krim që përfshin detyrimin e viktimave për të ofruar foto ose video të tyre seksuale dhe më pas...

Ekspertët: “Tsunami i argjendtë” global i pacientëve të moshuar me kancer...

Bota duhet të përgatitet urgjentisht për një “tsunam” global të miliona pacientëve të moshuar me kancer ose rrezikojnë që sistemet e kujdesit shëndetësor të...

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare, ish- kryeministri italian, Silvio Berlusconi

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vdekur në moshën 86-vjeçare. Manjati i medias, i cili drejtoi tre qeveri italiane midis 1994 dhe 2011 dhe partia e...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!