30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023

Çmimet e naftës në Lindjen e Mesme rriten ndërsa kërkesa globale...

Pas valës së tretë të pandemisë COVID-19, Evropa dhe Amerika e Veriut tani po drejtojnë rimëkëmbjen e kërkesës në tregun e naftës. Në fakt,...

Italia “thyen” rregullat e demokracisë, fuqizon mandatin e vaksinës kundër Covid-19

Të gjithë punonjësve në sektorët publik dhe privat tani u kërkohet të vaksinohen ose të bëjnë teste të shpeshta të koronavirusit. Kundërshtarët u përpoqën...

Anija gjermane e shpëtimit me 800 emigrantë arrin në portin siçilian

Një anije humanitare gjermane me më shumë se 800 emigrantë të shpëtuar, përfshirë 15 fëmijë shumë të vegjël, hyri me urgjencë në një port...

Ilaçet kokërr kundra Covid po vijnë. A do të ketë mjaftueshëm...

Këtë javë pritet që administrata amerikane për kontrollin e ushqimit dhe barnave të autorizojë përdorimin emergjent të ilaçit kokërr kundra Covid të prodhuar nga...

Mesazhi i Papa Françeskut në prag të Krishtlindjes: Shikoni përtej dritave...

Në meshën e madhe në pragun e Krishtlindjes, Papa sjell mesazhin e tij për njerëzimin dhe u bën thirrje të gjithëve të shikojnë përtej...

SHBA njofton për shpërndarje falas të maskave N95 për popllsinë amerikane

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) në SHBA të premten përditësoi publikisht udhëzimet për maskat. Qëndra thotë së tani njerëzit mund të...

Gruaja bllokon tualetin e avionit për pesë orë pas testit pozitiv

Një mësuese e shkollës amerikane u shpreh në media se ajo kaloi pesë orë në izolim vullnetar në tualetin e një avioni pasi rezultoi...

Ukraina duhet të pranojë se nuk do të jetë kurrë pjesë...

Volodymyr Zelensky tha se Ukraina duhet të pranojë se nuk do të bashkohet kurrë me NATO-n. Komentet e presidentit ukrainas ndezën spekulime se ai mund...

“Administrata e Sigurisë së Transportit nuk do të zbatojë mandatin e...

Administrata e Sigurisë së Transportit nuk do të zbatojë mandatin e maskës Covid-19 në aeroplanë dhe transporte të tjera publike, pasi një gjykatës federal...

Rubla arrin nivelin më të lartë 5-vjeçar pasi blerësit e gazit...

Rubla u mbyll në nivelin më të lartë në pesë vjet kundrejt euros, pasi më shumë kompani evropiane dukej se po përmbushin kërkesën e...

Viktimës 10-vjeçare të përdhunimit i mohohet aborti. Gjykatësi: “Qëndro shtatzanë”

Rasti i një fëmije 10-vjeçare, viktimë e përdhunimit në Ohio, e cila ishte në javën e gjashtë të shtatzanisë, e papërshtatshme për një abort në...

Ju keni një sozi diku nëpër botë dhe ndoshta ndani të...

Ai person që duket si ju nuk është binjaku juaj, por nëse shkencëtarët do të krahasonin gjenomin e tyre, ata mund të gjenin shumë...

Fansat e Disney të indinjuar pasi ‘Kumbara e Zanave’ u hoq...

Disney tha se po heq dorë nga “kumbarat e zanave” për tituj më gjithëpërfshirës dhe neutralë ndaj gjinisë në butikët e veshjeve brenda parqeve...

Zbuluar në thellësi: peshku i jashtëzakonshëm me një kokë transparente

Midis 600 dhe 800 metra nën sipërfaqe, ka peshq që shikojnë lart përmes kokave të tyre transparente me sy si rruzull magjepsës smeraldi. Këto...

7 aeroplanët më të lezetshëm në botë

1. Brussels Airlines Brussel Airlines ka pesë linja speciale në flotën e saj, por e preferuara jonë është Rackham, Airbus A320 i tyre me temën...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!