Kreshnik Osmani shpjegon pse ata që dinë nuk veprojnë dot në...

Përmes një statusi në Facebook, Kreshnik Osmani, kryetar i Partisë Atdheu ka sqaruar motivet përse ai nuk harton një strategji vepruese. Përgjigja e tij...

Erl Kodra kritikon trajtimin publik të gruas pjesë e vrasjes në...

Prej disa ditësh, vrasja e ndodhur në Kavajë ka qenë pjesë e lajmit të ditës, e ndihmuar edhe nga deklarimet e shpeshta të gruas...

Red Varaku: Djegia e mandateve, elektroshoku që risolli në jetë demokracinë...

Vendimi politik për djegjen e mandateve është vendimi më i sulmuar dhe kontestuar që prej vitit 1990. Por, është pikërisht ky sulm, që në...

Red Varaku: Ditmiri! Kurbani i fundit i një PS-je që po...

Deri në momentin kur Edi Rama vendosi, që Partinë Socialiste ta privatizonte krejtësisht dhe ta kthente në pronën e tij personale, duke larguar prej...

Red Varaku: Beteja heroike e vlerave perëndimore në Shqipëri.

Beteja pa kompromis e Opozitës ringjalli vlerat perëndimore në Shqipëri Opozita po bën ndoshta një ndër betejat më të rëndësishme dhe më heroike që ka...

2019-a fundi i Edi Ramës si kryeministër?

Dukej se Edi Rama kishte një rrugë shpëtimi përpara përmes 30 Qershorit; ai po këmbëngulte që data e zgjedhjeve të respektohej sepse kishte nxitim...

Ku “ngec” PD-ja ?

Pas 6 vitesh në krye të Partisë Demokratike, Lulzim Basha është përpjekur ta pozicionojë  veten në politikë si lider me tipare europiane, pa egzagjerime...

Artan Fuga: Legjitimiteti i mbrojtësve të Teatrit kundër arbitraritetit të prishësve...

Profesor Artan Fuga ka reaguar në profilin e tij në Facebook rreth legjitimitetit të mbrojtësve të teatrit. “Asnjë argument që jep qeveria, apo lakej të...

Besnik Aliaj me një ide të qartë për opozitën.

NJË PROGRAM PLOTË SHPRESË DHE IDE PËR SHQIPËRINË DHE VETË OPOZITËN! — Opozita në Shqipëri ka disa kohë që ka ndermarre nje qendrim jo të zakonshem,...

PS dhe PD pas 30 qershorit ?

Përpara se zgjedhjet e reja të vijnë, politika duhet të ndryshojë. Në mbrëmjen e datës 30 Qershor, ditës së një lloji të paparë më...

Kryebashkiaku i natës tregon ku ndryshon fëmijëria e viteve ‘80-‘90 me...

(NOSTALGJI) Nga Briken Fejzullai. Ky brezi i sotëm, nuk ka për ta kuptuar kurrë, që njëri nga rripat e kanatieres, ishte në të vërtetë, vetëm një...

Myqerem Tafaj thotë të vërtetën e tij për sigurinë ushqimore në...

Siguria Ushqimore - Një analizë nga Profesor Myqerem Tafaj. Dëgjoni përralla nga Ministria e Bujqësisë për (pa)sigurinë ushqimore !! Siguria ushqimore nuk bëhet me injorancë dhe...

Çfarë ndodh me të djathtën shqiptare?

Disa personazhë të Partise Demokratike prej kohësh kanë shfaqur pikëpamje tërësisht radikale sa herë Lulzim Basha ka qenë i moderuar në qëndrimin e tij...

Çfarë përfaqëson Rudina Hajdari?

Sot në emisionin “Open” në Top Channel, deputetja Rudina Hajdari e vënë përballë gazetarëve tentoi të shpjegonte se çfarë përfaqëson ajo. Gazetarët mes shumë...

Altin Goxhaj: Pse listat e hapura janë idiotësi.

PSE LISTAT E HAPURA JANË IDIOTËSI E NGJASHME ME TELEBINGON që nuk prodhojnë zgjidhje por krizë totale përfaqësimi për gjithmonë! Shpjegimi nga Avokati Altin Goxhaj (duke...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!