A do të “tërheqë” Habilaj fijet e lidhjeve krim-politikë-drejtësi ?

Që prej mesit të javës së kaluar, kur në ekran u shfaq Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi, në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu,...

2019-a fundi i Edi Ramës si kryeministër?

Dukej se Edi Rama kishte një rrugë shpëtimi përpara përmes 30 Qershorit; ai po këmbëngulte që data e zgjedhjeve të respektohej sepse kishte nxitim...

Nga Dr. Apostol Vaso: Romantizmi si rrymë letrare, kërkesa e të...

Doktor Apostol Vaso ka shkruar në vitin 2017 mbi romantizmin në mjekësi, një publikim i cili vlen shumë për tu konsideruar në ditët e...

Matilda Tërpollari: Gramoz Ruci fat i madh. Ka shkëlqyer si ‘sigurims’.

Koordinatorja e LIBRA, gazetarja e njohur Matilda Tërpollari, ka reaguar sot në Facebook për emrin e ri të propozuar si kryetar i parlamentit, z....

A është LSI kundër PS apo vetëm kundër Edi Ramës?

Ngjarjet e fundit në Këshillat Bashkiakë në Tiranë, Durrës, Korcë, kanë qartësuar plotësisht pozicionimin politik të LSI. LSI, sot me kryetare partie Monika Kryemadhi,...

Andi Bejtja: Krijo Ministrinë e Investimeve të Huaja!

Në një reagim në Facebook mbi ambasadorët dhe diplomacinë, gazetari Andi Bejtja ka hedhur idenë për një ministri të re.   “Ambasadoret dhe invenstimet ! Kam takuar...

Elmaz Sherifi: “Piramida e Hans Kelzen e Abraham Maslow dhe shqiptaret”...

(Nje shpjegim i qarte me nje qasje kritike mbi realitetin absurd te shtetit shqiptar) Studenteve ne jurisprudence u shpjegohet Teoria e Drejtesise se Kulluar dhe...

Artan Fuga Rrugët e vdekjes

Profesori i Gazetarisë dhe komunikimit ka publikuar në profiling e tij ne Facebook këtë vëzhgim mbi tipologjitë e mangësive rrugore – shkak për aksidente...

Nga Enri Ceno: Diktatura e Oligarkisë së Surrelit.

Presidenti Trump zbulon paketën stimuluese që qeveria e tij do aplikojë për të përballuar krizën e shkaktuar nga COVID-19, një paketë prej 850 miliardë...

A po i rikthehet Lulzim Basha betejës që nisi në ҫadër...

Në 18 shkurt 2017 opozita, me në krye Lulzim Bashën, hyri në serinë e protestave për zgjedhje të lira e të ndershme. Në atë...

A është “Shqipëria që duam” një narko-shtet?

Lulzim Basha ka postuar sot në mbrëmje në profilin e tij në Facebook, videon ku Rilindja paralelizohet me filmin "Narcos". Akuzat për përfshirjen e...

Afrim Krasniqi: Shqipëria e vonuar…me modele si “supermeni” i Durrësit.

Studiuesi Afrim Krasniqi ka publikuar në profilin e tij në Facebook këtë reagim ndaj situatës politike në vend: "Ai mund të jetë biznesmen i suksesshëm,...

Myqerem Tafaj thotë të vërtetën e tij për sigurinë ushqimore në...

Siguria Ushqimore - Një analizë nga Profesor Myqerem Tafaj. Dëgjoni përralla nga Ministria e Bujqësisë për (pa)sigurinë ushqimore !! Siguria ushqimore nuk bëhet me injorancë dhe...

Qeveri Antimafia. A do ta vërë Edi Rama Shqipërinë mbi partinë?

Lulzim Basha si lider i opozitës, i është rikthyer sot kërkesës për një qeveri Antimafia. Në daljen e sotme për mediat, ai shpjegoi arsyet...

Matilda Tërpollari: Skënderbeu bëhet kurban nga “Skënderbeu” i Spiropalit.

Statuja e Heroit Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu është mbuluar si pasojë e dekorit të festës së Kurban Bajramit. Komentet kundra kanë qenë të shumta....
error: Përmbajtja është e mbrojtur!