Artan Fuga Rrugët e vdekjes

Profesori i Gazetarisë dhe komunikimit ka publikuar në profiling e tij ne Facebook këtë vëzhgim mbi tipologjitë e mangësive rrugore – shkak për aksidente...

Andi Bejtja: Krijo Ministrinë e Investimeve të Huaja!

Në një reagim në Facebook mbi ambasadorët dhe diplomacinë, gazetari Andi Bejtja ka hedhur idenë për një ministri të re.   “Ambasadoret dhe invenstimet ! Kam takuar...

Përtej gafës, për cilat qëllime dhe fitore e kishte fjalën Grida?!

Ka mjaftuar vetëm një lapsus gjatë fjalimit të deputetes së Partisë Demokratike Grida Duma, që për të të shpërthejë një lumë talljesh dhe sulmesh...

Opozita e kërcënuar nga krimi i organizuar?

Në emisionin “Opinion”, z. Lulzim Basha gjatë debatit ka ripërsëritur kërcënimin që krimi dhe bandat i bëjnë opozitës. Kërcënimi nga krimi është përmendur edhe...

Importi i plehrave: A ka skaduar afati për premtimet e pambajtura...

Ligji për importin e plehrave pritet të kthehet për diskutim në parlament. Shoqëria civile ka rifilluar aktivizimin kundër këtij ligji. Kujtojmë se vitin e...

A është “Shqipëria që duam” një narko-shtet?

Lulzim Basha ka postuar sot në mbrëmje në profilin e tij në Facebook, videon ku Rilindja paralelizohet me filmin "Narcos". Akuzat për përfshirjen e...

Besnik Aliaj me një ide të qartë për opozitën.

NJË PROGRAM PLOTË SHPRESË DHE IDE PËR SHQIPËRINË DHE VETË OPOZITËN! — Opozita në Shqipëri ka disa kohë që ka ndermarre nje qendrim jo të zakonshem,...

Artan Fuga për Këshillin Politik: Luan me kohën. Asgjë nuk do...

Si luan me kohën Këshilli Politik? Tym i i bardhë apo tym i zi Në media rinisën edhe njëherë të shfaqen skemat e gatshme. A do...

Kur “peshku i madh” konkurron me “benevrekët e Ramës”.

Edhe një herë Edi Rama ia doli të shpërndajë vëmendjen e publikut nga një ҫështje me rëndësi siҫ ishte deklarata e ambasadorit amerikan tek...

A do të harrohet Babalja pas ikjes së Fatmir Xhafës?

Aksioni opozitar “Babalja” mori shumë vëmendje publike. Dëshimitarët, mohuesit e dëshmitarit, mbrojtësit e dëshmitarit dhe akuzuesit e dëshmitarit dhe të mbrojtësve të dëshmitarit ndërtuan...

Mesazhi rrënqethës i gazetarit për viktimat e 26 nëntorit.

Diena dhe Eisela Karanxhaj, 30 dhe 8 vjec, janë dy nga viktimat e tërmetit shkatërrues të 26 Nëntorit 2019. Diena kishte humbur bashkëshkortin dhe...

Ҫfarë do të ndodhë kur Ruҫi të drejtojë Kuvendin e Shqipërisë?

Instituti i Studimeve Politike ka publikuar në faqen www.deputetim.al një studim mbi përbërjen e parlamentit të ri të Shqipërisë. Rreth 25% e parlamentit përbëhet...

Qeveri Antimafia. Shtet i drejtë për të gjithë. A mund ta...

Në protestën e sotme, Lulzim Basha si lider i opozitës, i është rikthyer qeverisë Antimafia si zgjidhje për momentin në të cilin gjendet vendi....

Kreshnik Spahiu: Loja me dy porta e Metës, plotëson nga frika...

Këto ditë kam pasur dy biseda telefonike me deputet të Lëvizjes Socialiste për Integrim, të cilët u konsultuan me mua mbi proçedurat juridike e...

Nga Altin Hazizaj: Shoqëria civile vdiq?! Rroftë Mbreti!

Nga: Altin Hazizaj Që Kryeministri Shqiptar nuk ka ndonjë simpati të veçantë për shoqërinë civile dhe median, sidomos për ata që shpesh kanë guxuar haptazi...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!