23.5 C
Tirana, AL
Sunday, June 16, 2024

Agron Tufa publikon dokumentin e dënimit me vdekje që përfshin Spartak...

Agron Tufa ka vijuar përplasjen me Spartak Brahon duke publikuar sot dokumentin e me poshtëm dhe komentin: “Gjyqtari i Kolegjit Ushtarak të PPSH, sot deputeti...

Studimi: Presidenti Biden vazhdon të humbasë terren tek populli i tij...

Pas një viti në administratë, një sondazh i Ipsos dhe ABC News tregoi se Presidenti Joe Biden ka humbur pikë në sytë e amerikanëve...

Studiuesi Afrim Krasniqi: Paradoksi, “një populli deputet”

Studiuesi Afrim Krasniqi, ka postuar një analizë në lidhje me proceset në hartimin e listave për deputet në partitë shqiptare. “Paradoksi, "një populli deputet" Gjatë muajve...

Zgjedhjet Evropiane: Çfarë ka ndodhur deri tani

Nga data 6 deri në 9 qershor 2024 janë mbajtur zgjedhjet evropiane. Në zgjedhjet evropiane, qytetarët e Bashkimit Evropian votojnë që anëtarët e Parlamentit...

Presidentja e parë femër në Meksikë thyen tavanin e qelqtë

Claudia Sheinbaum është zgjedhur presidentja e parë femër e Meksikës në një fitore historike dërrmuese, duke siguruar midis 58% dhe 60% të votave. Ish-kryetarja...

Nga Enri Ceno: Diktatura e Oligarkisë së Surrelit.

Presidenti Trump zbulon paketën stimuluese që qeveria e tij do aplikojë për të përballuar krizën e shkaktuar nga COVID-19, një paketë prej 850 miliardë...

Brexit frymëzon ekstremin e djathtë në Gjermani për “Dexit”

Bashkëkryetarja e partisë Alternativa për Gjermaninë (AfD), Alice Weidel, ka njoftuar se partia do të advokonte për një referendum për anëtarësimin e Gjermanisë në...

Stabilizohet gjendja e kryeministrit sllovak pas tentativës për vrasje

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, është aktualisht në një gjendje të qëndrueshme, por të rëndë, pasi iu nënshtrua një operacioni pas një atentati. Incidenti,...

Këshilltarja Reila Bodzo: Buxheti marketing i Veliaj duhet hetuar!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është shfaqur cdo ditë në ekran, së fundi edhe në emisionet më të ndjekura, madje edhe në...

Kujt i shërbeu komisioni i kandidaturave në PD?

Në valën e përgatitjeve për zgjedhjet 2021, Partia Demokratike krijoi një mekanizëm për të filtruar kandidaturat për deputetët e parlamentit për zgjedhjet e 2021....

Dritan Shano: A thua e hëngrëm prapë?

Dritan Shano, politikani i PD dhe njëkohësisht ekspert i ekonomisë, ka ndarë me ndjekësit në Facebook këtë mendim: ”A thua e hëngrëm prapë? Mendoj se reagimi...

Merkel siҫ mund të mos e keni imagjinuar…

Kancelarja e Gjermanisë, ka fituar javën e fundit mandatin e katërt. Ajo do të jetë kancelare edhe në 4 vitet në vijim. Merkel ka...

Si kryeministri i ri, Lulzim Basha në “Opinion”.

Lulzim Basha, lideri i opozitës shqiptare u shfaq mbrëmë në emisionin Opinion nga Blendi Fevziu, në formatin e kandidatit për kryeministër, gati dhe i...

Kryeministri polak kërcënohet pas atentatit ndaj homologut sllovak

Kryeministri polak Donald Tusk njoftoi të enjten se ka marrë kërcënime pas atentatit ndaj homologut të tij sllovak, kryeministrit Robert Fico. Si përgjigje, masat...

Evropa është gati të paguajë koston e sanksioneve të Rusisë

Shumë përçarje kanë filluar në Perëndim, për mënyrën se si duhet t’i përgjigjen agresionit rus ndaj Ukrainës. E vërteta është se ekziston një konsesus...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!