Europa në protestën e opozitës në Tiranë.

Opozita e bashkuar e Shqipërisë ka zhvilluar pasditen e 2 Qershorit protestën e rradhës. E vendosur për të mos hyrë në garën e zgjedhjeve lokale, opozita protestoi nën moton Rama IK. Lideri i saj Lulzim Basha ishte i vetmi që mbajti një fjalim për më shumë se 1 orë i rrethuar nga yjet e flamurit të Bashkimit Europian dhe flamuj amerikanë, gjermanë dhe të BE.

Ja disa momente pikante të shkëputur nga transmetimi live.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here