Klithma e Bujar Asqeriut për korrupsionin dhe hajdutërinë e pushtetit.

Artisti Bujar Asqeriu ka shprehur sot indinjatën e tij në një fjalim prekës ku ka kujtuar të gjithë sakrificën e artistëve në Shqipëri, si luftojnë me gjak, me djersë dhe me mund të madh në skenë dhe paguhen më pak se rroga e një specialisti të thjeshtë në Ministrinë e Kulturës.

Artisti Bujar Asqeriu ka akuzuar pushtetarët për korrupsion edhe në paratë e dosjeve e se jeta e tyre vërtitet në trekëndëshin: sa do të fitojnë sot, ku do ta hanë drekën apo darkën dhe me kë do bëjnë qejf.

Fjala e artistit Asqeriu në një dalje për mediat sot, së bashku me artistë të tjerë të njohur ka shkaktuar reagim të madh të qytetarëve në mediat online duke u shpërndarë me shpejtësi./mendimi.al

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here