Krasta zbulon nga Basha cilësitë e ekipit të ri të PD. Ja cilat janë.

Gazetari i njohur Adi Krasta është rikthyer në ekran me gazetarinë e tij fine në News 24. Përmes pyetjeve të drejtpërdrejta ai intervistoi liderin e opozitës Lulzim Basha. Gjatë intervistës, mes të tjerave, z. Basha foli për cilësitë e ekipit të ri të Partisë Demokratike, ose vijat e kuqe sic iu referua ai. Këto cilësi janë: pastërtia e figurës, integriteti, bashkimi me vlerat e PD, profesionalizmi, të mos qenit i shantazhueshëm, mosinfluencimi nga oligarkët dhe shërbimi ndaj interesit qytetar.
Me c’duket, PD-ja po hyn në rrugë të mbarë. Se cfarë do të ndodhë na duhet të presim zhvillimet në riorganizimin e brendshëm të saj deri në fund të vitit. /mendimi.al

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here