Muzikanti i njohur i rockut vdes në moshën 74 vjeçare

Meat Loaf, superylli i rock-ut me peshë të rëndë, i dashur nga miliona për albumin e tij “Bat Out of Hell” dhe për himne të tilla teatrale, me zemër të errët si “Paradise By the Dashboard Light”, “Two Out of Three Ain’t Bad” dhe ” I’d Do Anything for Love (but I Won’t Do That)”, ka vdekur. Ai ishte 74.

Këngëtari i lindur Marvin Lee Aday vdiq të enjten, sipas një deklarate familjare të siguruar nga agjenti i tij Michael Greene.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here