Nga jugu në veri: Mesi zë vendin e Peleshit

Asambleja e Partisë Socialiste ka propozuar dje Edi Ramën si kryeministër të Shqipërisë. Ky është kabineti i ri i propozuar nga Edi Rama:

 

Zv/Kryeministër – Senida Mesi

Ministër i Brendshëm – Fatmir Xhafaj

Ministër i Jashtëm – Ditmir Bushati

Ministër i Mbrojtjes – Olta Xhacka

Ministër i Drejtësisë – Etilda Gjonaj

Ministër i Ekonomisë, Financave dhe Punës – Arben Ahmetaj

Ministër i Arsimit, Sportit dhe Rinisë – Lindita Nikolla

Ministër i Shëndetësisë dhe Kujdesit Social – Ogerta Manastirliu

Ministër i Energjisë dhe Infrastrukturës – Damian Gjiknuri

Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural – Niko Peleshi

Ministër i Turizmit dhe Mjedisit – Blendi Klosi

Ministër i Kulturës – Mirela Kumbaro

 

Ministër Shteti për Sipërmarrjen – Sonila Qato

Ministër Shteti për Shqiptarët jashtë Kufinjve – Pandeli Majko

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here