Qytetarët në Shkozë në protestë, Veliaj merret me dashurinë e Julit.

Dje në Shkozë të Tiranës u pa nj përballje e forcave të policisë me banorët të cilëve do u shembeshin shtëpitë në kuadrin e ndërtimit të një projekti publik. Bashkia e Tiranës duhej të kujdesej për qytetarët e saj në situatë kritike dhe të gjendur papritur si të pastrehë. Për kryetarin e bashkisë, Erion Veliaj, shqetësim kryesor dje ishte një qytetar që dashuron Julin dhe ka bërë pis muret e qytetit. Ja cfarë ka postuar ai dje në profili e tij në Facebook, në kohën kur shumë familje të Tiranës u nxorrën në rrugë.

 

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here