Shenjat që përputhen më shumë në dashuri. Cilat janë ato?

Nëse jeni të marrosur pas horoskopit, mund të shikoni se cilat shenja përputhen me tuajën. E dini, si cilat shenja të zodiakut bëjnë apo jo miq të mirë? Apo cilat do ju japin partnerin më të pasionuar? Me kë do të konfliktohesh? E nga kush duhet të qëndroni larg?

Nëse jeni të interesuar të mësoni se me cilën shenjë të zodiakut duhet të keni një marrëdhënie romantike ja lista e disa shenjave astrologjike me çiftet më të mira.

Dashi dhe Ujori

Nuk ka kurrë një moment të qetësie midis një Dashi dhe Ujorit, gjë që e bën marrëdhënien e tyre jashtëzakonisht emocionuese. Të dyja shenjat janë çmendurisht aventuriere, dhe janë gjithmonë të gatshëm për çdo gjë – brenda dhe jashtë dhomës së gjumit. Ata kënaqen duke provuar gjëra të reja dhe sigurohen që të kalojnë një kohë të mirë gjatë çdo takimi. Gjërat duan t’i bëjnë së bashku si një ekip. Ndërsa çiftet e tjera mund të lodhen me njëri-tjetrin, këta të dy qëndrojnë të fortë dhe gjithmonë kënaqen duke qenë në shoqërinë e njëri-tjetrit.

Demi dhe Gaforrja

Demi dhe Gaforrja e marrin seriozisht njëri-tjetrin. Këto dy shenja të zodiakut punojnë mirë me njëri-tjetrin sepse mbajnë një lidhje të ngushtë si fizikisht ashtu edhe emocionalisht. Ata e kuptojnë njëri-tjetrin brenda dhe jashtë, gjë që ndihmon që lidhja e tyre të ndizet edhe më shumë ndërkohë që marrëdhënia rritet. Ekziston edhe një vlerësim i madh për njëri-tjetrin, pasi që të dy shenjat vlerësojnë se kush është tjetri dhe çfarë kanë për të ofruar. Ky çift është i fuqishëm sepse secili di të plotësojë tjetrin me lehtësi, duke bërë një dashuri të gjatë që është e vështirë të prishet.

Binjakët dhe Ujori

Një Binjak dhe një Ujor kanë një lidhje të çmendur mendore dhe emocionale. Ata e çojnë njëri-tjetrin në maksimum, ashtu siç e njohin njëri-tjetrin mirë. Këto dy shenja janë të prirur për krijimtari dhe ide. Edhe pse ata janë në një mendje me njëri-tjetrin dhe u pëlqen të kalojnë sa më shumë kohë së bashku, ata gjithashtu gëzojnë pavarësitë e tyre. Por kjo nuk duket se e shqetëson marrëdhënien, pasi që të dy e kuptojnë rëndësinë e kalimit të kohës të ndarë për ta bërë zemrën më të dashur.

Ndërsa të dyja këto shenja kanë një ndjenjë të fortë të individualitetit, ata nuk e lënë atë të dëmtojë marrëdhënien e tyre. Në fakt, ajo vetëm e forcon atë. Por në fund të fundit, këta të dy zgjedhin të ecin në jetë duke ecur krah për krah.

Gaforrja dhe Peshqit

Gaforrja dhe Peshqit janë dy shenja të freskëta të ujit dhe instinktivisht kanë një lidhje kozmike masive. Ato punojnë mirë së bashku sepse secili e di se kush është tjetri/tjetra dhe janë krenarë për këtë. Këto shenja gjithashtu kanë një ndjenjë shumë të fortë të vetvetes, gjë që i bën ato lehtësisht të afta të formojnë një lidhje solide që mund të zgjasë gjatë. Për t’i bërë gjërat edhe më të mira, ato kanë tipare individuale shumë të përputhshme që bashkohen mirë së bashku. Peshqit kujdesen për komunikimin dhe lidhjen me të tjerët përreth, ndërsa Gaforrja është e përkushtuar për të ushqyer ata përreth tyre. Kjo i lejon të dy të punojnë mirë. Rezultati përfundimtar është një lidhje e thellë, mendore që nuk shuhet lehtë.

Luani dhe Shigjetari

Pasioni është i lartë mes Luanit dhe Shigjetarit, pasi që të dyja shenjat kënaqen nga jeta dhe i duan të tjerët që ndihen njësoj. Ata të dy janë të apasionuar për atë që duan nga kjo botë dhe jashtëzakonisht inkurajues për të ndihmuar tjetrin për të arritur ndonjë qëllim apo ëndërr. Të dyja janë shenja zjarri dhe kanë një kuptim të thellë të tjetrit, gjë që i ndihmon ata të kalojnë lehtë me lidhjen e tyre.

Ky është çifti më argëtues, dhe të gjithë dynden për të qenë pranë tyre. Ata janë lloji i çiftit optimal që dëshirojnë të rrinë bashkë për vite me rradhë. Pasioni që këto dy shenja kanë për jetën, dashurinë dhe njëri-tjetrin është tepër dehës.

Virgjëresha dhe Demi

Ndërsa të dyja janë shenja toke, Virgjëresha dhe Demi përputhen vërtet shumë mirë. Lehtësuese dhe praktike në jetën e tyre të përditshme, marrëdhënia e tyre është e fortë, e qetë dhe e mbledhur. Këto dy shenja të zodiakut janë gjithashtu të sinqerta dhe të çiltërta, gjë që i bën ata njerëz të pabesueshëm për t’u afruar, veçanërisht në një marrëdhënie serioze, afatgjatë. Por nuk do të gjeni dy shenja të tjera të përkushtuara kaq shumë ndaj njëra-tjetrës si Virgjëresha dhe Demi. Ata jo vetëm që kanë shumë integritet, por gjithashtu kanë të njëjtat karakteristika dhe vlera. Kjo i lejon ata të kuptojnë vërtet njëri-tjetrin në maksimum.

Peshorja dhe Binjakët

Një marrëdhënie midis një Peshore dhe Binjakëve ka të bëjë me një lidhje të fortë intelektuale. Të dyja janë shenja të ajrit dhe thellohen në stimulimin mendor. Mendja është një gjë shumë interesante dhe seksi për ta, dhe ata kënaqen kur mësojnë më shumë për këtë. Këto shenja gjithashtu ofrojnë një kuptim dhe vlerësim të madh për tjetrin. Dhe për sa i përket harmonisë, ata dinë ta punojnë me të. Një çift si ky kënaqet duke mbajtur paqen në marrëdhëniet e tyre duke i ofruar miqësi, njohuri dhe mirëkuptim njëri-tjetrit.

Akrepi dhe Gaforrja

Ndonjëherë të kesh dy persona të pasionuar në një marrëdhënie nuk funksionon. Sidoqoftë, nëse një person është Akrep dhe tjetri është Gaforre, mund të jetë perfekt. Këto dy shenja uji janë intensive kur bëhet fjalë për emocione, por kjo vetëm se i bën ato edhe më të përputhshme. Akrepi dhe Gaforrja ushqejnë pasionin e njëri-tjetrit, i cili u lejon atyre të punojnë mirë kur çiftëzohen. Ata janë gjithashtu shumë të përkushtuar ndaj njëri-tjetrit dhe ofrojnë një sistem të jashtëzakonshëm mbështetje. Të dy kanë moral shumë të ngjashëm dhe janë të kujdesshëm ndaj njëri-tjetrit dhe atyre përreth tyre.

Shigjetari dhe Dashi

Shigjetari dhe Dashi janë të dy shenja zjarri, kështu që ju mund të prisni një pasion serioz të nxehtë mes të dyve, duke krijuar një çift dinamiti. Ata kanë sasi të çmendur energjie për të sjellë në marrëdhënie, e cila vetëm bëhet më e fortë ndërsa vazhdon të lulëzojë. Dhe të dy vlerësojnë entuziazmin e egër të njëri-tjetrit për personin tjetër dhe jetën përreth tyre. Ndërsa në disa raste të kundërtat tërheqin, këto dy shenja tregojnë se të qenit më shumë i ngjashëm mund t’ju afrojë edhe më shumë. Ky është një çift që mund të fuqizojë çdo gjë që jeta hedh në rrugën e tyre dhe ata do ta bëjnë atë së bashku me disa kërkime serioze në hapin e tyre.

Bricjapi dhe Demi

Ka një arsye që këto dy shenja janë deklaruar të kenë më shumë kimi se sa ndonjë nga shenjat e tjera astrologjike. Bricjapi dhe Demi kanë diçka për të cilën ëndërrojnë vetëm: adhurimin e pafund. Këta dy zogj dashurie do të jenë së bashku përgjithmonë dhe në të vërtetë do të shijojnë shoqërinë e njëri-tjetrit deri në fund. Arsyeja pse lidhja e tyre është kaq e ngushtë, është sepse ata mbajnë respektin dhe dashurinë më të sinqertë për njëri-tjetrin që vetëm shokët e vërtetë të shpirtit mund ta ofrojnë. Admirimi i tyre për tjetrin është pothuajse i paqartë, por edhe tepër prekës.

Peshqit dhe Akrepi

Një çift tjetër që është shumë intuitiv për njëri-tjetrin janë Peshqit dhe Akrepi. Këto dy shenja të zodiakut mund të hyjnë në mendjet e njëra-tjetrës dhe të dinë se çfarë po mendojnë pothuajse si edhe nëse po e mendonin vetë. Por ata nuk janë thjesht në intelekt; ata të dy kanë një uri për të kuptuar trupin dhe shpirtin e tjetrit dhe të mësojnë se çfarë e bën personin tjetër në sekondë. Ata duan të dinë gjithçka për tjetrin, sepse mbajnë një respekt kaq të lartë për shenjën tjetër. Pasioni është shumë i lartë me këtë çift, dhe ata nuk kanë frikë të jenë romantikë.

Ne në redaksinë e Mendimi.al nuk jemi të sigurtë nëse këto kombinime gjithmonë funksionojnë dhe me shumë gjasa ka edhe kombinime të tjera të suksesshme në çift duke konsideruar kombinimet e ashendetëve për partnerët. Nëse ndani me ne opinionin dhe eksperiencën tuaj në komentet e këtij shkrimi i ndihmoni lexuesit me mendimin tuaj.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here