30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023
Kreu Etiketimet #27janar

Etiketim: #27janar

Sot në histori: Çlirimi i kampit të Aushvic

Më 27 janar 1945, trupat sovjetike hynë në Aushvic, Poloni, duke çliruar të mbijetuarit e rrjetit të kampeve të përqendrimit - dhe më në...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!