22.5 C
Tirana, AL
Tuesday, July 23, 2024
Kreu Etiketimet #afgane

Etiketim: #afgane

Të evakuuarit afganë shijojnë Shqipërinë, por sytë i kanë drejtuar Kanadasë

Një mësues afgan e quan Shqipërinë një "parajsë" ndërsa një ish-zyrtar i qeverisë afgane nuk mjafton me "lirinë" që ekziston në vendin e vogël...

Fshehtësi me refugjatët afganë të sjellë nga SHBA në bazën në...

Në një artikull të Associated Press, të shtunën në mbrëmje, thuhet se SHBA po mirëpret dhjetëra mijëra afganë të nxjerrë nga Kabuli, por ka...

Strehimi i refugjatëve afganë dhe cili është plani për shpërndarjen e...

Largimi nga Afganistani i shtetasve të tyre dhe të huaj sa vjen e rritet, ndërkohë që afati i fundit për forcat e armatosura amerikane...

Mbledhja urgjente e G7 për situatën e krijuar në Afganistan

Vendet e G7 si Britania e Madhe, SHBA, Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia, Japonia po përpiqen të formulojnë hapat e ardhshëm mbi Afganistanin ndërsa dhjetëra...

Blendi Fevziu poston fotot e emigrantëve shqiptarë si përgjigje për emigrantët...

Lajmi mbi ardhjen e emigrantëve nga Afganistani ka përfshirë diskutime pro dhe kundra në rrjetet sociale të shoqëruara edhe me komente negative mbi afganët....

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!