33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #britani

Etiketim: #britani

Brexit: Ekonomia britanike është tkurrur me 140 miliardë paund

Një analizë e re e pavarur e porositur nga Bashkia Londër zbulon se ndikimi ekonomik i Brexit në Mbretërinë e Bashkuar qëndron në 140...

SHBA dhe Mbretëria e Bashkuar sulmojnë Jemenin, por pse?

Sulmet e fundit ajrore të SHBA-së dhe Britanisë së Madhe që synojnë Houthit të mbështetur nga Irani në Jemen, shënojnë një përgjigje të rëndësishme...

Kush është Denise Coates dhe pse Bet365 e paguan me 221...

Denise Coates, themeluesja dhe CEO e përbashkët e Bet365, mori një pagë prej 221 milionë paundësh në vitin e kaluar financiar, duke shënuar një...

Dielli, deti dhe operacionet: Pse britanikët po fluturojnë në Turqi për...

Më shumë se 1.2 milionë të huaj vizituan Turqinë për procedura mjekësore në vitin 2022, shumica dërrmuese kozmetike. Përqindja e britanikëve mes tyre po...

Analizë: Ja çfarë vjen më pas për monarkinë britanike

Mbretëresha Elizabeth II, mbretërimi i së cilës e çoi Britaninë nga epoka e avullit në epokën e telefonave inteligjentë dhe që mbikqyri shpërbërjen kryesisht...

Mbreti Charles III ulet në fron

Princi Charles - jo djali i tij, Princi William - është monarku i ri i Anglisë.  Mes lajmeve të së enjtes për vdekjen e...

Liz Truss fiton garën për t’u bërë kryeministre

Anëtarët e Partisë Konservatore të Britanisë zgjodhën zonjën Truss, sekretaren e jashtme të ashpër, në vend të Rishi Sunak, ish-kancelarit të Thesarit.  Ajo do...

Qeveria britanike synon marrëveshjen për të dërguar emigrantë në Shqipëri

Qeveria e Boris Johnson thuhet se është në bisedime me Shqipërinë për një plan të diskutueshëm për të dërguar emigrantët që kalojnë Kanalin Anglez...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!