23.5 C
Tirana, AL
Saturday, August 20, 2022
Kreu Etiketimet #europa

Etiketim: #europa

Evropa është gati të paguajë koston e sanksioneve të Rusisë

Shumë përçarje kanë filluar në Perëndim, për mënyrën se si duhet t’i përgjigjen agresionit rus ndaj Ukrainës. E vërteta është se ekziston një konsesus...

Europa po përgatitet për 500,000 vdekje të tjera nga Covid këtë...

Europa është në “pikën kritike” të pandemisë Covid-19 pasi u bë edhe një herë “epiqendra” e shpërthimit global, ka paralajmëruar një shef i Organizatës...

SHBA dhe Evropa, e ardhmja për ekonomi transatlantike më të mirë

Treguesit kryesorë të kapitalit të ekonomisë transatlantike janë afër ose qëndrojnë në nivele rekord. Presidenti Biden dhe homologët e tij evropianë kanë një mundësi...

Ja si duket ekonomia e Europës për vazhdimin e vitit pas...

Në artikullin e mëparshëm mbi rritjen e çmimeve dhe nivelin e inflacionit në SHBA “Çmimet e konsumit po rriten. Ja se çfarë po rritet...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!