34.5 C
Tirana, AL
Tuesday, August 9, 2022
Kreu Etiketimet #kanada

Etiketim: #kanada

Quebec do të vendosë taksë shëndetësore për kanadezët e pavaksinuar

Provinca kanadeze e Quebec do të vendosë një taksë shëndetësore për banorët që nuk janë të vaksinuar kundër Covid-19. Quebec, i cili ka parë...

Përmbytje të mëdha në Kanada

Provinca kanadeze e brigjeve të Paqësorit në British Columbia shpalli gjendjen e jashtëzakonshme të mërkurën pas përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut të shkaktuara nga...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!