31.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #Kherson

Etiketim: #Kherson

Çfarë do të thotë rënia e Khersonit për Ukrainën?

Mbrëmë vonë, forcat ruse pushtuan qytetin e parë të madh në Ukrainë. Pas disa ditë luftimesh, banorët e Khersonit dhe kryetari i saj u mposhtën. Trupat...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!