21.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #konflikt

Etiketim: #konflikt

Der Spigel: Tensionet rriten në Ballkan, ndërsa Bosnja dhe Hercegovina rrezikon...

Me fokusin e botës në Ukrainë, Kremlini po vazhdon përpjekjet e tij për të destabilizuar Ballkanin – me ndihmën e etur të serbëve në...

Biden flet urgjentisht me Zelenskiy-n në mbrojtje të tij dhe vendosen...

Joe Biden foli me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelenskiy, sot paradite, duke u nisur nga një raport ku tregon se SHBA së shpejti do të...

Konflikti Rusi – Ukrainë. Lajmi minutë pas minute.

Lajmet e fundit: 24 shkurt, 1:33 pm Britania e Madhe do të përpiqet të zbusë rritjen e çmimit të energjisë Qeveria do të përpiqet të zbusë një...

Polonia mobilizon trupat ushtarake në kufirin me Bjellorusinë. Thellohet çështja me...

Tensionet po përshkallëzohen në kufirin midis Polonisë dhe Bjellorusisë, pasi zyrtarët polakë akuzuan sërish fqinjin e tyre se ndihmon në lëvizjen e emigrantëve drejt...

Çfarë po ndodh në Afganistan?

Talibanët tani kanë kontrollin e plotë të Afganistanit, por ajo që ndodh më pas është jetike për sigurinë globale. Talibanët kanë avancuar me shpejtësi...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!