6.5 C
Tirana, AL
Wednesday, February 21, 2024
Kreu Etiketimet #taliban

Etiketim: #taliban

Ja cilët janë anëtarët e qeverisë talibane

Talibanët të martën njoftuan një qeveri të përkohshme e gjitha mashkullore për Afganistanin, e plotësuar me veteranët që nga koha e sundimit të tyre...

SHBA dhe Aleatët Perëndimorë largohen përfundimisht nga Afganistani. Çfarë ndodh tani?

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët nuk kanë më prezencë ushtarake në Afganistan. Lufta prej dy dekadash, e udhëhequr nga SHBA tashmë është...

Çfarë po ndodh në Afganistan?

Talibanët tani kanë kontrollin e plotë të Afganistanit, por ajo që ndodh më pas është jetike për sigurinë globale. Talibanët kanë avancuar me shpejtësi...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!