14.5 C
Tirana, AL
Friday, May 24, 2024

Gjallesë e rrallë në Gjirin e Lalzit

Pushuesit në plazhin e Gjirit të Lalzit janë ndeshur sot me një gjallesë të parë rallë në këtë zonë. Fotoja e dërguar në redaksi nga...

Gallatë në rrjetet sociale me protestën e tollumbaceve të zeza

Një protestë e ҫuditëshme ka ndodhur gjatë pasdites së djeshme në Tiranë. Me tollumbace të zeza në duar dhe me pankarta “Merr kuponin tatimor”,...

1 vit pas vdekjes së Arditit në Sharrë

Një vit pas vrasjes së 17-vjecarit Ardit Gjoklaj në landfillin e Sharrës, historia është ende e pazbardhur. Erion Veliaj ende nuk ka folur publikisht...

Gazetari Bledian Koka “i bie kokës” organizatorëve të tollumbaceve të zeza.

Gazetari Bledian Koka ka denoncuar publikisht përmes profilit të tij në Facebook, administratorin e UET për përfshirjen e studentëve dhe pedagogëve në protestën e...

Periudha e vlefshmërisë së çertifikatave të Covid për shtetet e BE-së...

Komisioni Evropian miratoi në fund të dhjetorit një periudhë pranimi të detyrueshme prej 9 muajsh për certifikatat e vaksinimit dixhital të BE-së kundër COVID...

Po ndodh tani: Rusia pushton Ukrainën

Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi hyrjen e 200,000 trupave ushtarake në Ukrainë, mbrëmjen e së mërkurës, duke e përfshirë të gjithë Evropën Lindore në...

Lajmet e fundit nga Ukraina: Zelensky i bën thirrje Papa Franceskut...

Presidenti i Ukrainës Volodomyr Zelensky i ka bërë thirrje Papa Françeskut të ndërmjetësojë konfliktin, ndërsa shefi i financës gjermane propozoi një “Plan Marshall” për...

Liz Truss fiton garën për t’u bërë kryeministre

Anëtarët e Partisë Konservatore të Britanisë zgjodhën zonjën Truss, sekretaren e jashtme të ashpër, në vend të Rishi Sunak, ish-kancelarit të Thesarit.  Ajo do...

Shqiptarët mund të denoncojnë direkt në DEA krime që lidhen me...

Lufta kundër narkotikëve nga ana e SHBA ka kaluar në një fazë të re. Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar se: “Agjencia e SHBA Kundër...

Dhëndri i Donald Trump publikon projektet për Shqipërinë dhe Serbinë (Foto)

Jared Kushner, ish-këshilltari i lartë i Donald Trump dhe dhëndri i tij, ka zbuluar përfshirjen e tij në sipërmarrje të rëndësishme të pronave të...

A ngjan uragani në Florida me përmbytjet në Tiranë?

Në uraganin e shtatorit ne 2017 në Florida një media online raportoi daljen e gafprreve të detit në rrugë. Lajmi u diksutua si i...

Palma të thara. Pisha të thara.

Palmat e thara të autostradës Tiranë-Durrës u zëvendësuan me pisha. Brenda pak muajve edhe disa nga pishat u thanë. Qeveria pritet të tentojë bimë...

Paratë e universiteteve? Ja kush i menaxhon dhe si.

Aktivistët e Qëndresa Qytetare kanë publikuar disa grafikë të thjeshtë ku tregon fakte për menaxhimin e universiteteve. Ndërsa protesta e studentëve vazhdon, përfaqësues të qeverisë...

PD dhe aleatët zyrtarizojnë marrëdhënien me një marrëveshje.

Partia Demokratike ka zyrtarizuar marrëdhënien e saj me aleatët përmes një marrëveshje të shkruar. Këta janë aleatë që kanë nënshkruar deri tani:  1.     PARTIA REPUBLIKANE E...

Ja sa gjatë qëndron COVID-19 në sipërfaqe të ndryshme.

Një studim i shkencëtarëve të Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive (National Institute of Allergy and Infectious Diseases – NIAID), pjesë e...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!