Uragani Irma i ndërpret energjinë rreth 6 milionë banorëve në Florida.

Të dielën në mëngjes, uragani Irma i kategorisë 4 goditi Florida-n. Autoritetet raportojnë se rreth 6 milionë banorë në shtëpi dhe biznese janë në...

Të rinjtë dalin për peshk. Në grepa ngecin anëtarët e asamblesë...

Disa të rinj kanë dalë sot në rrugë me grepa në duar, ndërkohë që anëtarët e asamblesë së PS drejtoheshin për të sallën ku...

Erion Veliaj nervozon kryeqytetasit pa dallim politik. Ja ҫfarë ka ndodhur...

Duket se kanë shpërthyer kritikat nga të katër anët për punën e kryebashkiakut Veliaj. Deputeti Erion Braҫe ka qenë në qendër të vëmendjes për...

Kujt i drejtohet Edi Rama me këtë përqeshje?

Seanca e sotme parlamentare ka qënë e tensionuar. Mes shumë replikave, kryeministri Rama ka përqeshur me mimikë deputetin Edi Paloka. Kohēt e fundit, lideri...

Atletet e Ramës? Berisha i tha “Mirë që s’vajte me nallane”....

Kryeministri Rama është shfaqur gjatë verës i veshur me atlete, në takime të nivelit të lartë. Reagimet kanë qenë të shumta lidhur me seriozitetin...

Aktivistët pastrojnë Zvërnecin.

Aktivistët pastrojnë Zvërnecin. Aktivistët e organizatës Korpusi i Vullnetarëve kanë filluar edhe këtë vit, pastrimin e plazheve nga mbeturinat. Këtë javë ata kanë qenë në...

Kafet u mbyllën, po tani?

Kohët e fundit kanë qarkulluar në rrjete sociale disa video ku Coronavirus-i është përdorur metaforikisht si një thirrje për t’u ndalur. Një thirrje e...

Australia në zjarr, ja si duket nga lart në fotot e...

Prej ditësh Australia është pushtuar nga zjarret. Temperatura ka shkuar në 46 gradë Celcius. Zjarret kanë shkaktuar deri tani 23 të vdekur. NASA ka publikuar...

Mimi Kodheli “rrëzohet” përballë koordinatores së PD.

Gjykata e Tiranës ka hedhur poshtë padinë që ministrja Mimi Kodheli i ka bërë koordinatores së Partisë Demokratike për një deklaratë të bërë në...

Draft lista me vendet që lejohen të hyjnë në Europë pas...

Portali www.shengenvisainfo.com publikon listën me 54 vende të cilat lejohen të hyjnë në Europë me hapjen e kufinjve në 1 Korrik. Ai thotë se...

Foto-lajm: Aksident në pikën e kalimit në Rrugën e Kombit.

Një aksident ka ndodhur sot pas mesdite në Rrugën e Kombit, në pikën ku kryhen pagesat e tarifës së vendosur. Nga burimet tona mësohet...

Klithma e Bujar Asqeriut për korrupsionin dhe hajdutërinë e pushtetit.

Artisti Bujar Asqeriu ka shprehur sot indinjatën e tij në një fjalim prekës ku ka kujtuar të gjithë sakrificën e artistëve në Shqipëri, si...

Tiranë, rruga pa trotuar pranë liqenit. Rrezikojnë kalimtarët.

Në kohën kur Bashkia e Tiranës po ndan korsitë për biçikleta, në ndërtimin e një kompleksi pranë digës së liqenit nuk ka mbetur vend...

Ivi Kaso: Rama regjistroi Bindjen në KQZ si opozitë fasadë.

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, ka reaguar ashpër sot në lidhje me regjistrimin që KQZ i ka bërë partisë më të...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!