13.5 C
Tirana, AL
Monday, December 6, 2021

Bashkimi Europian shton Shqipërinë në listën e vendeve të sigurta për...

Qeveritë e Bashkimit Europian ranë dakord të mërkurën, 16 qershor, të shtojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës në listën e vendeve prej nga ato...

Banorët e Tiranës “përzënë” kioskën pa leje.

Banorët e njësisë 5 në Tiranë kanë dalë në një protëstë kundër zënies së hapësirës publike me kioska. Protesta e tyre ka arritur suksesin...

Makron si buqetë e madhe lulesh

Sipas burimit Euronews, Presidenti i Francës Emanuel Makron, arriti në Tahiti të dielën për një vizitë në Polinezi. Ndërkohë që Makron pritet me ceremoni në...

3 akuzat kryesore të Lulzim Bashës kundër Edi Ramës.

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, sot në Kuvend, gjatë debatit kundër projektligjit për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ngritjen e kullave rikujtoi 3 pika...

Pse u ndanë PD dhe LSI në Këshillin Bashkiak?

Mbledhja e djeshme e Këshillit Bashkiak të Tiranës shënoi një ditë ndarje për kampin opozitar PD-LSI. Ndërsa të dy partitë kanë deklaruar marrëdhënie të kushtëzuar...

Mbledhje ndihmash pranë Teatrit Kombëtar dhe sheshit Nënë Tereza – ja...

Në vijim të tërmetit të sotëm që lëkundi të gjithë vendin, shumë qytetarë të Tiranës janë mbledhur pranë Teatrit Kombëtar duke sjellë ushqime dhe...

BE premton 1 miliard euro për të mbrojtur pyjet botërore

Presidentja e Komisionit Ursula von der Leyen dha njoftimin për një kontribut prej 1 miliard euro për premtimin e financimit të pyjeve globale në...

Zhurmë dhe pluhur. Prishen shtëpi të vjetra në Tiranë. Banorët revoltohen.

Banorët kanë denoncuar prishjen e shtëpive të vjetra në Rrugën e Dibrës. Banorët janë përballur me prishje pa zbatimin e normave mbrojtëse ndaj pluhurave....

Shkencëtarët e NASA ndërtojnë një serë në Antarktidë e cila premton...

Një skuadër shkencëtarësh që po kalojnë dimër të gjatë në një stacion të lëvizshëm në Antarktidë kanë korrur bimët e rritura në një serë...

Rregullatorët shqiptarë bashkëpunojnë për çështjen e brezit 700 MHz

Rregullatori i telekomunikacioneve në Shqipëri AKEP (Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare) ka nënshkruar me 03.11.2021 një marrëveshje bashkëpunimi me Rregullatorin e Transmetimeve të...

Arkitekti Olsi Bocka tregon grafikun e tërmeteve në Shqipëri në 100...

Olsi Bocka me profesion arkitekt ka postuar këtë grafik për tërmetet në Shqipëri bashkë me disa konkluzione. Ja çfarë shkruan ai në Facebook: “Me poshte...

Ilaçet kokërr kundra Covid po vijnë. A do të ketë mjaftueshëm...

Këtë javë pritet që administrata amerikane për kontrollin e ushqimit dhe barnave të autorizojë përdorimin emergjent të ilaçit kokërr kundra Covid të prodhuar nga...

Air Albania dhe Fakulteti i Ekonomisë UT, marrëveshje bashkëpunimi me fokus...

Fakulteti i Ekonomisë në Universitetin e Tiranës është një nga strukturat akademike e njohur për bashkëpunimin me bizneset në Shqipëri në përfitim të afrimit...

Kompozitori Klodian Qafoku me një krijim për dhimbjen

Kompozitori shqiptar Klodian Qafoku vjen tek publiku me një kompozim të ri. Kësaj here ai vjen me një baladë për trio, violin, piano dhe violonçel...

Banka Botërore: Me rimëkëmbjen e ekonomisë, Shqipëria ka mundësi të ndërtojë...

Nga raporti ekonomik i Bankës Botërore për gjysmën e vitit thuhet se në vitin 2021, rajoni i Ballkanit Perëndimor po sheh një rikuperim më...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!