30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023

Indeksi i urisë globale, Shqipëria në nivel të ulët, por ende...

Shqipëria, sipas Indeksit Global të Urisë, gjendet në një nivel të ulët së të qenit vulnerabël ndaj urisë, larg shteteve në rrezik dhe duke...

Aeroporti i Vlorës: Aksionet e shtrenjta shiten me çmim qesharak

Në fshatin Akërni pranë lagunës piktoreske të Nartës, makineritë e rënda kanë avancuar punimet për ndërtimin e aeroportit të Vlorës – një projekt koncesionar...

Shqiptarët mund të denoncojnë direkt në DEA krime që lidhen me...

Lufta kundër narkotikëve nga ana e SHBA ka kaluar në një fazë të re. Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar se: “Agjencia e SHBA Kundër...

Grupi i Alibeajt çon në KQZ kërkesën për t’u regjistruar në...

Grupi i Alibeajt ka çuar sot në KQZ kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhjet e 14 majit. Ishte përfaqësuesi ligjor i grupit të Alibeajt,...

Qytetarët flasin përse po protestojnë

Qytetarët po protestojnë sepse vendi po keqqeveriset. Çmimet janë rritur, ndërsa pensionet e tyre janë të vogla, duke e bërë koston e jetesës shumë...

Mbahet sot protesta e opozitës

Ditën e sotme, në ora 12:00, përpara Kryeministrisë, do të mbahet protesta e opozitës, sërish nën sloganin "Shqipërisë i dalim zot". Nga ora 10:00 është...

Shqipëria sërish në Top Ten: 17.5 vite për të blerë një...

Ëndrra e çifteve të reja për të filluar bashkëjetesën në folenë e tyre të dashurisë ka disa vite që është bërë koncept i largët....

Sërish panik: Turqia dhe Siria tronditen përsëri nga një tërmet 6.3

Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi Turqinë jugore pranë kufirit me Sirinë vonë të hënën, duke shkaktuar panik dhe duke dëmtuar më tej ndërtesat...

Bootcamp i Sipërmarrjes në Tiranë

Ditën e diel, më 19 shkurt u mbajt bootcamp i sipërmarrjes në Tiranë, në kuadër të Youth Entrepreneurship Education Programme (YEEP), organizuar nga Changemakers...

Një tërmet me magnitudë 7.8 ka goditur Turqinë jugore: Lajmet e...

Një tërmet me magnitudë 7.8 ka goditur Turqinë jugore, tha të hënën Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara (USGS). Tërmeti ra në orën 4:17 të...

Peru: Zgjidhet presidentja e parë femër, ndërkohë arrestohet ish-presidenti

Presidenti i Perusë Pedro Castillo ka njoftuar shpërbërjen e menjëhershme të kongresit dhe vendosjen e një "qeverie përjashtimi" për të qeverisur me dekret deri...

Gjermania rrezikonte nga një grusht i mundshëm shteti: arrestohen 25 persona...

Shumë prej të arrestuarve kishin trajnime ushtarake dhe besohej se i përkisnin një grupi të formuar së fundmi, i cili vepronte me bindjen se...

Nis në Shqipëri Samiti BE-Ballkani Perëndimor

Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit takohen me zyrtarë të lartë të BE-së në Tiranë, të vendosur për të diskutuar çështjet e sigurisë, Ukrainën, imigracionin,...

Zgjerimi kthehet në axhendën e BE-së në samitin e Ballkanit Perëndimor

Lufta në Ukrainë e ka vënë në krye të axhendës zgjerimin e Bashkimit Evropian, ndërsa zyrtarët nga Ballkani Perëndimor dhe liderët e BE-së mblidhen...

Protesta e opozitës, momenti kur Berisha qëllohet me grusht

Sapo kishte nisur marshimi i opozitës drejt podiumit, një protestues ka goditur me grusht në fytyrë liderin demokrat, Sali Berisha.    G. Sh., 31 vjeç, banues...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!