Horoskopi i ditës dhe shprehjet që e motivojnë

Çfarë kanë shkruar yjet për ne në këtë të dielë dimri me shi?

Dashi – Nuk ka absolutisht asnjë kuptim të kthehesh dhe të shikosh prapa në të kaluarën. Ajo që është bërë është bërë dhe nuk mund ta ndryshosh. Ajo që mund të bëni është të përqendroheni në krijimin e të ardhmes më të mirë të mundshme për veten dhe të dashurit tuaj. Kalimi i gjithë ditës duke luftuar me demonët nga e kaluara juaj në fakt është e barabartë me humbjen e asaj dite.

                Citati i ditës: “E djeshmja është histori, e nesërmja është një mister, e sotmja është një dhuratë e Zotit, prandaj ne e quajmë të tashmen.” – Bill Keane

Demi– Boll me shpenzimin e parave sikur nuk ka më të nesërme. E di që ke kaluar një periudhë të vështirë dhe të llastosh veten të bën mirë. Ju pëlqen ta trajtoni veten me gjëra më të shtrenjta, por kësaj duhet t’i jepni fund. Kaloni në modalitetin e kursimeve dhe filloni të mendoni për stabilitetin tuaj financiar.

                Citati i ditës: “Nëse vërtet dëshironi të rriteni, duhet të shmangni kënaqësitë e kushtueshme dhe të ruani thesaret tuaja të ardhshme.” ― Israelmore Ayivor

Binjakët – Vetëm për kujtesë: jo të gjithë e meritojnë respektin tuaj. Mos lejoni që njerëzit të ecin mbi ju. Nuk është e rëndësishme nëse po flasim për një pjesëtar të ngushtë të familjes apo për një më të moshuar. Nëse ata nuk ju japin respektin që meritoni, ata nuk duhet të marrin asnjë prej teje reciprokisht.

                Citati i ditës: “Respekti është për ata që e fitojnë atë, jo për ata që e kërkojnë”. – Anonim

Gaforrja – Zgjidhni betejat tuaja me kujdes. Ju mund të doni të ndihmoni një të dashur, por ndërhyrja në çështjet dhe debatet e tyre vetëm sa do t’ju bëjë të dukeni keq. Mbani mend se paqja juaj e brendshme është gjithmonë prioriteti numër një. Mos e humbni energjinë për njerëzit që nuk duan të dinë të vlerësojnë përpjekjet tuaja për t’i ndihmuar ata.

                Citati i ditës: “Gjëja më e rëndësishme që mund të bëni në jetën tuaj është të mos ndërhyni në jetën e dikujt tjetër.” – Frank Zappa

Luani – Ju keni bërë shumë për të arritur deri këtu. A do të dorëzoheni vërtet tani, kur pothuajse keni arritur qëllimin tuaj përfundimtar? Lërini pasiguritë dhe frikën. Duket sikur keni harruar aftësitë tuaja të vërteta. Rindërtoni besimin tuaj dhe bëni hapin e fundit drejt suksesit.

                Citati i ditës: “Suksesi nuk është përfundimtar, dështimi nuk është fatal: është guximi për të vazhduar atë që ka rëndësi.” – Uinston S. Churchill

Virgjëresha – Edhe pse nuk e shihni por gjithçka është nën kontroll. Mos u frikësoni pa një arsye të duhur – thjesht d ohumbisni kohën dhe nervat tuaja më kot. Gjërat po shkojnë sipas planit dhe gjithçka po funksionon ashtu siç keni planifikuar. Nuk ka nevojë për drama dhe tensione të panevojshme.

                Citati i ditës: “Ti ke vetëm tre zgjedhje në jetën tënde: të heqësh dorë, të dorëzohesh ose të japësh gjithçka që ke”. – Anonim

Peshorja – Mos lejoni që këndvështrimi negativ i njerëzve të tjerë për jetën të ndikojë në energjinë tuaj. Do të zgjoheni me humor të mirë, gati për të pushtuar botën. Megjithatë, me kalimin e ditës, mjedisi juaj do të shkatërrojë pozitivitetin tuaj. Kur të vijë nata, do të ndiheni sikur nuk jeni në gjëndje për asgjë. Por mos e refuzoni mundësinë për të dalë dhe për t’u argëtuar. Do të merrni një ftesë për një natë dhe duhet ta merrni.

                Citati i ditës: “Mos e humbni kohën tuaj në zemërim, keqardhje, shqetësime dhe mëri. Jeta është shumë e shkurtër për të qenë të pakënaqur.” ― Roy T. Bennett

Akrepi – Kjo është një ditë e shkëlqyer për karrierën tuaj. Një koleg do t’ju japë një dorë kur nuk e prisni. Ai person padyshim po ju ofron një degë ulliri dhe ju duhet ta pranoni atë. Harroni mosmarrëveshjet tuaja në të kaluarën dhe vazhdoni. Ju nuk duhet të bëheni miq të ngushtë krejt papritur, por pasi të keni paqe, do të jetë më e lehtë të punoni së bashku çdo ditë.

                Citati i ditës: “Paqja fillon me një buzëqeshje.” – Nënë Tereza

Shigjetari – Sot është një ditë familjare për të gjithë shigjetarët. Do të lidheni sërish me një nga anëtarët më të afërt të familjes dhe do të kaloni një ditë të mrekullueshme së bashku. Nëse ju ofron një këshillë, pranojeni. Ky person ju flet mirë dhe gjithçka që ai/ajo thotë është mjaft e mençur.

                Citati i ditës: “Kur gjithçka shkon në djall, njerëzit që të qëndrojnë pranë pa u dridhur janë familja jote.” – Jim Butcher

Bricjapi – Jeni të detyruar të merrni një vendim të vështirë. Nuk është e lehtë ta bëni këtë zgjedhje, por më besoni, e gjithë kjo kohë e vështirë që po kaloni tani përfundimisht do të shpërblehet. Askush nuk mund t’ju thotë se çfarë të bëni, kështu që mos iu drejtoni njerëzve të tjerë për udhëzime. Përgjigja është e fshehur thellë brenda jush dhe ju jeni i vetmi që mund ta gjeni.

                Citati i ditës: “Në çdo moment vendimi, gjëja më e mirë që mund të bëni është të bëni gjënë e duhur. Gjëja më e keqe që mund të bësh është të mos bësh asgjë.” – Theodore Roosevelt

Ujori – Merreni me qetësi sot. Mendoni për shëndetin tuaj fizik dhe mendor. Jo çdo ditë duhet të jetë aventureske dhe emocionuese. Për një ndryshim, ngadalësoni dhe pushoni pak. Do ta falënderoni veten më vonë.

                Citati i ditës: “Koha kalon kaq shpejt. Gjeni kohë për të qenë të qetë.” ― Lailah Gifty Akita

Peshqit – Do të kaloni ditën më romantike ndonjëherë. Nëse jeni në një lidhje të përkushtuar, do të bini sërish në dashuri me partnerin tuaj. Dhe ata prej jush që janë beqarë kanë një shans të madh për të takuar dikë të veçantë, madje edhe shpirtin tuaj binjak. Kushtojini vëmendje të gjithëve që ju bien në sy.

                Citati i ditës: “Qëndroni pranë çdo gjëje që ju bën të lumtur që jeni gjallë.” – Anonim

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here